Lista ocen Volkswagen Golf (5581)

~Berlioz
Volkswagen Golf IV
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Naciągana 4 dla Golfa, auto ma swoje lata, potrafi sprawiać problemy, silnik względnie niezawodny i oszczędny, dobra skrzynia biegów i widoczność, słabe wyciszenie, nieźle zabezpieczona karoseria przed rdzą, choć obicia lakieru, szybko zamieniają się w rude plamy. Dziś auto dobre na dojazdy do pracy, względnie wożenie cegieł na budowę.
3,6
~Nowa
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Przebieg mały, więc trudno tu się wymądrzać, ale problemy z ergonomią przesłaniają mi niewątpliwe zalety samochodu (silnik, zrywność, wykończenie) . A mianowicie jako kobieta zupełnie przeciętnego wzrostu i wagi mam wrażenie jazdy w czołgu. Sprzęgło i hamulec są usadowione zbyt wysoko jak na moje fizyczne możliwości, więc stopy przy tych pedałach mam mocno wygięte do góry i żeby nacisnąć pedał sprzęgła lub hamulca nie wystarczy mi przesunąć...
~oskaju1988@op.pl
Volkswagen Golf VI
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF GTD 170KM 125kW
Auto dla osoby, która wie czego oczekuje od samochodu. Mi zależy na osiągach okupionych niskim zużyciem paliwa - stąd wybór padł na GTD. Stereotypy odnośnie marki pozostawiam na boku. Całość recenzji poniżej.
~michał_gargas
Volkswagen Golf II
Hatchback 1.3 55KM 40kW
Kupiłem Golfa jako autko na dojazdy do pracy. Miało być tanie w zakupie, eksploatacji i naprawie. Nie oczekiwałem cudów. Zamysł początkowy był taki, żeby pojeździć kilka miesięcy a później sprzedać. Ostatecznie po wielu km razem okazało się, że za grosze kupiłem klasyka, który ładnie zrobiony przyciąga wzrok. Auto ma w sobie to coś, czego brakuje nowszym modelom. Miałem już wiele samochodów, w tym nowszego Golfa i moim zdaniem ten mały VW jest...
4,1
~uish
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 140KM 103kW
Autko oceniam na dobre, przyzwoite. Wykonanie bardzo staranne, nic nie trzeszczy po 130k we wnętrzu auta. Gorzej z mechaniką, choć i tak jeśli chodzi o dynamikę jazdy spory plus. Potrafi być bardzo oszczędne.
1,9
~golf150
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
1.4 150 KM Highline. Pomimo ładnego wyglądu, daleko obecnej generacji do niemieckiej jakości i precyzji. Parujące reflektory, worki foliowe po zapychane w kanałach za reflektorami, mało precyzyjna skrzynia biegów, głośne sprzęgło. Bardzo słaba jakość wykonania.
~An
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Długo zastanawiałem się, jaki samochód kompaktowy wybrać, jeździłem na testach m.in. Octavią i Mazdą 3, a ostatecznie zdecydowałem się na Golfa i teraz, po kilku miesiącach użytkowania uważam, że był to rzeczywiście dobry wybór. Auto jest szybkie, oszczędne, wygodne, ciche, bardzo funkcjonalne i dobrze się prowadzi. Mam je za krótko, by wiarygodnie ocenić jakość wykonania i bezawaryjność, ale na razie w tym zakresie wszystko jest w porządku.
~Aleksander
Volkswagen Golf VI
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Auto kupione nowe w salonie, cały czas w 1 rękach. Średnio ekonomiczne ale chyba nikt się nie spodziewa spalania 7 czy 8l w mieście w autku z turbo przyśpieszającym w 9,5s do 100km/h. Wnętrze na plus, dynamika na plus, bezawaryjność- tu też plusik. Za te pieniądze to na prawdę dobry wybór.
~Mateusz
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Mimo tego, że auto w bogatszej konfiguracji wychodzi drogie to wg mnie warto dopłacić do jakości wykończenia, komfortu jazdy i przede wszystkim frajdy z jazdy. To auto trzyma się drogi jak przyklejone
~wro
Volkswagen Golf V
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Auto kupione z salonu w Polsce. Kupowany ze stresem bo naczytałem się na tym portalu o tym jakie to zawieszenie nie jest słabe. Okazało się, że po 276tys. nie ma w nim nic do roboty. Przez te 11 lat jakie mam auto wymienione były dosłownie: 1. łożysko z piasta (wymiana gratis bo wada fabryczna) przebieg około 5tyś. 2. lampy tyle (wymiana gratis bo wada fabryczna) przebieg około 40tyś. 3. cewka 2x na 4 garze i 1x na 2 garze. 55tyś - 100tyś...
Volkswagen Golf