Lista ocen Volkswagen Golf VII (140) - Widoczność

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Hatchback 5d 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Dobra widoczność, chociaż okienka między słupkiem A, a lusterkami, są na tyle małe, że lewe jest praktycznie bezużyteczne (przynajmniej dla osoby o wzroście 180). Same lusterka, mimo że mocno ścięte są odpowiednio duże, wszystko w nich widać. Z cofaniem również nie ma problemu, aczkolwiek przy parkowaniu tyłem na wcisk trzeba pamiętać o mocno wystającym poza krawędź szyby zderzaku, słupki C dosyć szerokie, ale nie przeszkadzają zbytnio.
~łysy
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Jak na kompakt doskonała - widać, gdzie auto się kończy i gdzie się zaczyna, nie ma najmniejszych problemów z wyczuciem gabarytów samochodu i parkowaniem, bo w porównaniu do wystylizowanej konkurencji to jeżdżące akwarium. Mam czujniki parkowania przód/tył, ale spokojnie można byłoby się bez nich obejść. Jedyne do czego musiałem się trochę przyzwyczaić to malutkie lusterka zewnętrzne.
~Tomek
Variant Facelifting 2.0 TDI 150KM 110kW
W porównaniu z moimi poprzednimi autami (Civic ufo, Kia Rio III, Suzuki Swift), auto ma bardzo dobrą widoczność. Z tyłu prawie płaska duża szyba. Słupki A cienkie i nie zasłaniają widoczności. Słupek C ogromny ale to kombi, lusterko pomaga. Słupek B jest w dobrym miejscu, i przy ciaśniejszym skręcie, przez szybę tylnego pasażera wszystko widać.
~Pat
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Świadomie kupiłem ten typ nadwozia więc nie mogę narzekać. Dla mnie lekkie spłaszczenie figury klasyka i minimalne zmniejszenie powierzchni tylnych szyb w drzwiach nie przekłada się na duże ograniczenie widoczności bo nie jest to zmniejszenie olbrzymie. Widoczność do przodu znakomita. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu pomagają w czasie manewrów.
~Marcin Leszczuk
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
Bez zarzutu w każdym kierunku. Lusterka mogłyby być trochę większe. Ale w podczas jazdy bez zarzutów, natomiast przy manewrowaniu (miasto,parking) pomagają oczywiście czujniki przód-tył. Mój samochód jest raczej ubogo wyposażony i nie ma doświetlania zakrętów - co uważam za zaletę, bo nie peszy przy skręcaniu.
~MacRam
Variant Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Regulacja siedzeń sportowych pozwala na odpowiednie dopasowanie pozycji, nie przeszkadzają małe lusterka (mam kamerę cofania). Minusem jest zalewanie bocznej szyby od kierowcy w czasie bardzo dużego deszczu - mały rant przedniej szyby powoduje ze wycieraczka wyrzuca ją na zewnątrz. Lamy full led sprawdzają się wyśmienicie.
~Marek
Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Czasy kiedy auto zapewniało dobrą widoczność się skończyły, dzisiaj wszystko dyktuje stylistyka. W Golfie i tak jest nieźle, jedyne minusy to spore słupki C oraz lusterka boczne, które w mojej ocenie mogłyby być ciut większe. Przy ciasnych manewrach sytuację ratują bardzo precyzyjne czujniki parkowania.
~bidżej
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Widocznosc w porzadku. Manewrowanie ulatwia kamera cofania (chowana oczywiscie w znaczku - duzy plus!), chociaz we wczesnym roczniku 2015 (a o takim samochodzie mowie) niedostepny byl system kamer dookola auta, a linie przedstawiajace kontury samochodu na ekranie podczas cofania byly nieruchome.
~Kn
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF 150KM 110kW
To raczej małe auto więc z widocznością nie ma problemu. Doskonale sprawdza się kamera cofania która ułatwia wycofywanie z parkinów przyulicznych.. Dodatkowo nawet super BMW czy MB kamery mają zewnętrzne (brudzą się) a tutaj ani razu jeszcze nie musiałem czyścić bo kamerka chowa się automatycznie!
~Jz
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Szyby trochę mniejsze niż w Golfie VI ale w stosunku do innych nowych kompaktów na rynku np. Mazda 3 to widoczność jest wspaniała. Linia Golfa może nie jest fantastyczna ale dzięki temu nie ma klaustrofobii a ważne jest też bezpieczeństwo o którym zapominają chyba niektórzy projektanci wymyślnych kształtów.