Lista ocen Volkswagen Golf VII Variant (64) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Silnik jest przyjemny i jak na diesla dość cichy. Od 2 tys obrotów ciągnie jak oszalały, mocno? i to na każdym biegu. Trochę drażni "turbo dziura". Na mokrej nawierzchni po ciszy (niemocy) w zakresie do 2 tys obrotów jak łapie moment obrotowy to na 1 i 2 biegu zrywa przyczepność. Osobiście średnio mi to pasuje.
~mike
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Świetna charaktertyka. Mocy nie brakuje, spalanie adekwatne do ciężkości buta. Można jechać za 4,6l/100km,a jak lecisz 200km/h to już troche wiecej ;) Z minusów to oczywiście brzmienie - kleku kleku. Mi osobiście nie pasuje dźwięk, może dlatego, że długo jeździłem nowym TSI i tam brzmi to dużo lepiej.
~Sławek i Karol
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
Mocna strona auta. Te 105 koni w 1.6 silniku jeżdżą dynamicznie i oszczędnie. Kiedyś założyliśmy się kto mniej spali. Brat wygrał. Jazda poniżej 100km/h w spokojnej trasie poskutkowała spalaniem 3.5 litra. Ja miałem 3.7. Silnik trwały, nie je oleju, cichy. Żadnych wad.
~Mateusz
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Mała pojemność wcale nie oznacza zamulania. Silnik jest dynamiczny i ciągnie od najmniejszych obrotów. Jednak wyprzedzając zawsze redukuje do 3000 obr. i mam wrażenie że wtedy zbiera się najlepiej. Szkoda, że w palecie nie było do wyboru 1.8TSI - byłoby jeszcze lepiej.
Variant 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW
90KM wystarczy do pedałowania w trasie do 100km/h Po zmianie mapy na 130KM mozna latac po kraju. Auto przyspiesza jak trzeba, potrafi zaskoczyć nie jedno auto. Zuzycie paliwa to 5.3-6.4L średnio z trasy jak i z autostrady. Auta nie uzywam w mieście.
~Darek
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 122KM 90kW
Cicho i ekonomicznie. Auto nie prowokuje mnie do dynamicznej jazdy. Lubię się w nim wozić, nie chce sie z niego wysiadać. Dynamika na 4, w 100% wystarczy do jazdy w Polskich warunkach. Tutaj najważniejszy jest zawias bo i tak wszędzie korki.

Volkswagen Golf VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~bidżej
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
150KM i 350Nm wystarczaja w zupelnosci, zeby poruszac sie Golfem "z plecakiem" odpowiednio sprawnie. Niestety, przy jezdzie w wiekszosci autostradowej (140-160km/h) dosc regularnie musialem uzupelniac zarowno olej silnikowy, jak i plyn chlodniczy.
Volkswagen Golf VII Variant