Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant

Sebastian, 3 lata temu
Silnik 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Golf VII Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Inne : całokształt
Jak napiszę, że idealne kompaktowe auto rodzinne to wszyscy pomyślą, że "gość" podstawiony z vw. Ale z tym idealnym autem kompaktowym to w większości prawda i faktycznie tak uważam, co nie znaczy że auto nie ma minusów. Generalnie kupiłem egzemplarz poleasingowy pochodzący z polskiego salonu w wersji comfortline + dodatki ( bixenon, nawigacja, podgrzewane fotele, multifunkcyjna kierownica ) i swoją drogą uważam, że to bardzo fajnie skrojona wersja. Ma to wszystko co potrzebne mi w aucie, nawigację zamieniłbym na jakiś inny dodatek ponieważ nawigację w większości używa się z telefonu. Auto użytkowane w 70% w mieście i 30% w trasach wyjazdach rodzinnych. Napisałem idealny kompakt ponieważ wymiary auta sprawiają, że jazda po mieście i parkowanie w ciasnych miejscach nie sprawiają żadnego problemu a i w trasie jest w miarę komfortowo. Czyli uważam za taki kompromisowy rozmiar auta nie za duży nie za mały. Wnętrze ergonomiczne jak to w autach vw czyli wszystko na swoim miejscu, materiały dosyć dobre, przyczepiłbym się tylko do nagłośnienia podstawowego trochę słabe. Bagażnik na duży plus, pojemny i foremny. Co do kosztów eksploatacji uważam że ok. Zrobiłem autem prawie 20 tys ( kupiłem jak miał 140 ) i jak na razie zero usterek i awarii. W związku z użytkowaniem miejskim zapala się czasami dpf ale zgodnie z instrukcją jadę wtedy w krótką trasę i przepalam i jest ok. Spalanie w mieście około 6-7 l a w trasie 4,5-5,5. Dodam, że 5.5 to z pełnym bagażnikiem i rowerami na dachu ale jazda w miarę delikatna. Jeśli chodzi o silnik to jest ok ale wolałbym odrobinę mocniejszy. Tzn przy wyprzedzaniu daje radę ale wolałbym mieć jakiś zapas mocy. Całokształt = bardzo poprawne auto i polecam, nie zaskakuje ani w jedną ani w drugą stronę.
na plus kultura pracy i spalanie, na minus trochę za mała moc
precyzyjna
uważam, że bardzo poprawne, nie jest to kanapa na kołach ale plomby też nie zgubimy. Dobrze trzyma się drogi
prosta bryła auta sprawia, że bardzo dobra widoczność
Wszystko na swoim miejscu i szybko się każdy odnajdzie w tym aucie
Przy komplecie pasażerów robi się ciasno, ale w końcu to auto kompaktowe
moim zdaniem dosyć dobre wycieszenie do 120
Dobry egzemplarz dosyć kosztuje, szczegółnie jak ktoś kupuje nowy
na razie ok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW [l/100km]

5,3
5,4
6,2
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf VII Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
5,9
Volkswagen Golf VII Variant