Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant

Jadwig, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Golf VII Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : jeździ jak przyklejony do drogi. Poza tym jest tam jakaś szpera, która to ułatwia, ale, za Boga, nie wiem co to jest
Samochód, który cały czas cieszy z kultury jazdy i przestronności wnętrza. Silnik rewelacyjny. Napęd 4MOTION jeszcze nie był testowany w trudnych warunkach, ale "przykleja" się na zakrętach i zachęca do testowania.
Cichy, oszczędny, dynamiczny. System auto-stop jest chyba nadmiernym dobrodziejstwem. Przy mojej jeździe spalanie w mieście i na trasie nie różni się zbytnio - około 7 litrów, ale żona jest w stanie osiągnąć 5.6 litra/100 km, tylko co to za jazda...?
Biegi wchodzą płynnie. Bez zastrzeżeń.
4 MOTION na Haldexie. Bajka w mieście. W terenie jeszcze nie wiem. Czekam na śnieg i błoto pośniegowe
Jak to kompakt. Wszystko jak trzeba. Czujniki z przodu i z tyłu bardzo rozleniwiają i tłumią ostrożność.
No i tu jest mistrzostwo. Wszystko tam gdzie być powinno. Fotel kierowcy w z z masażem - wcale nie fanaberia. Oświetlenie ambiente- nic dodać , nic ująć.
Klima w upalne dni bez zastrzeżeń. 3 tryby pracy w układzie automatycznym - ja oczywiście korzystam z maksa.
Jeżdżę z przodu - tu jest odrobinę ciaśniej niż w Pasacie, ale miejsca pod dostatkiem. Dzieciaki z tyłu też nie zgłaszały zastrzeżeń.
Do kabiny dochodzą dźwięki, które dochodzić powinny. Może nawet trochę za cicho słychać silnik. Porównując z moją poprzednią toyotą - super wyciszenia, albo po prostu tracę słuch
na razie nie mam zdania. jedyne co zrobiłem to dokupiłem tylne chlapacze, bo szyba była bez przerwy umorusana. Teraz jest lepiej, no ale to jest kombi.
Trochę chyba z drogi w stosunku do konkurencji. Testowałem wszystkich konkurentów wielkościowych i ten wygrał w cuglach. Poza tym mam wersję Highcośtam i 4 motion, więc wiedziałem, że będzie drogi.
na razie bez, ale mam gwarancję na 5 lat, więc jestem optymistą
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW [l/100km]

6,7
6,8