Lista ocen Volkswagen Passat B2 (48) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marek, marek_gks1@wp.pl
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
być może to tylko mój egzemplarz taki lichy no ale nagrzewa sie w tempie katastrofalnym..temp ok +5st na dworze, przejechałem 15 km i dopiero zaczęło dmuchać ciepło-letnie powietrze:):) szału nie ma..całe szczęście że lato idzie:) co do siły nadmuchu nie ma zastrzeżeń..tylko trzy stopnie dmuchawy ale na trójce może zdmuchnąc kapelusz:) wiec jest ok;)
~NAWROT nawrotvw@op.pl
Kombi 1.6 75KM 55kW
W lato otwieram wszystkie kratki, włączam nawiew na 2 i starcza jeśli jest 20 stopni C. Ogolnie w tym wozie jest duza powierzchnia szyb i dlatego mocno sie nagrzewa. Natomiast w zime jest duzo lepiej, nawet jesli jest -15 stopni C, to zakrywa sie chlodnice i jest cieplo, na dluzsze trasy w zimie jezdze tylko w bluzie.
~polishbastard
Kombi 1.6 75KM 55kW
Może i byłoby wporzo ale w moim urwał się jakiś cycek i nie mogłem przestawić wentylacji na szybę. W końcu rozebrałem pół wnętrza i dostałem się do tego ustrojstwa i zakleiłem taśmą, urwał się przesuwnik odchodzący od nagrzewnicy.
~Tre91
Kombi 1.6 TD 70KM 51kW
Odparowania sporej powierzchni szklanej trwa jedynie kilka chwil, a zimą ogrzewanie tego auta jest nieocenione.Śnieg rozpuszcza się od razu po tym, jak spadnie na szybę.Podobnie jest, z chłodzeniem się w gorące dni.Wybitne.
~RadaR
Kombi 1.6 75KM 55kW
Coś tam mam chyba nie tak bo jakoś na moje nogi słabo leci ale za to pasażerowie sobie chwalą :> Nagrzewa się szybko. Jedna ciekawostka: Otóż z bocznych regulowanych nawiewów zawsze leci zimne powietrze!!! U znajomego też tak jest.
Kombi 1.6 TD 70KM 51kW
Działa. Działa wszystko i to się liczy: w lato nadmuch grzywkę podnosi a w zimę trzeba dobrze przykręcać ogrzewanie. No może jak by miał klimę... ale kto miał 20 lat temu? Wtedy to była czysta rozpusta ;-)
~djkagan@wp.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
Max 30sek i szyba odparowała, może z 2 minuty jadąc z pijanymi pasażerami ;) Ogrzewanie rewelacja po 1,5km ciepłe, po 4km można włosy suszyć. Jedynie w wakacje brakuje klimy ale od czego mamy szyberdach.
~juri
Kombi 1.6 75KM 55kW
Latem w upaly jest za cieplo za duzo szyb i duzy plaski dach. Zima jest super tylko trzeba pamietac aby zaslonic wlot przed chlodnica na zime , wtedy szybciej osiaga optymalna temperature silnika.
~artur89
Kombi 1.8 87KM 64kW
Układ o ledwie przeciętnej wydajności jeżeli chodzi o wentylacje, na wyższych biegach charakteryzuje się relatywnie dużą głośnością. Ogrzewanie wnętrza pojazdu dobre.
~Jacek
Kombi 1.3 60KM 44kW
Rewelka. Do temp. - 25 st. C wystarcza spokojnie. A poza tym mam wersję, w której bocznymi kratkami zawsze leci zimne powietrze- można regulować temp. stronami. Dobre rozwiązanie.