Lista ocen Volkswagen Passat B3 Kombi (236) - Silnik

Na liście zabraknie 179 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KRZYSZTOF
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Na silnik po przejechaniu ponad 30 000km przez rok nie mam co narzekać. Jak do tej pory jeszcze mnie nie zawiódł w żadnej trasie. Spalanie do 110km/h wynosi u mnie 5,5l. Od 120km/h np. do 130,140 spalał mi 6, 6,5l w zależności od załadowania auta ludźmi, bagażem i paliwem. Silnik bierze pół l oleju na 4000km, także ok. Zalewam go mineralnym GASTROL o zwiększonej gęstości.
~Piotr
Kombi 1.8 90KM 66kW
Jak dla mnie może być. Cudów od 15letniego silnika z takim przebiegiem nie oczekuje i szumy spod maski mi nie przeszkadzają, na razie... łozyska alternatora chyba do wymiany. kultura pracy na gazie moze być...przy automacie o elastycznosci się nie mówi bo komputer decyduje ostatecznie za nas kiedy zmieniać biegi... jednak przyśpieszenia są marne zwłaszcza po załadowaniu...
~Skala
Kombi 1.8 90KM 66kW
1.8 , 90 km to wystarczajaca moc aby wygodnie i bezpiecznie jezdzic, ale jesli ktos lubi mocno wcisnac to powinien miec kilka koni wiecej (2.0 lub 1.9 TDI - fantastyczny kop dzieki duzemu momentowi). Mi wystarcza konikow, poza tym na razie (15tys przejechane) silnik nie zawiodl. Zreszta w mojej rodzinie sa 3 podobne modele i z zadnym powazniejszych problemow nie bylo
~150paula@wp.pl
Kombi 1.8 75KM 55kW
mam to auto dwa lata zadnych problemow a jest to auto naprawde nie oszczedzane podejrzewam ze nie jeden ford albo fiat dawno by pekl zero rdzy (auto caly czas na dworze)typowe wozidlo najlepsze do jakis interesow albo duzej rodziny mlodemu bym odradzil bo nie doswiadczy w nim zadnego przyspieszenia albo sportowego zaciecia.takich aut juz sie nie robi.
~robin
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
istny wół roboczy przejechałem nim ponad 250000km (przystanie licznika 190000km) kupiony w niemczech w tym okresie przy silniku wymienione zostały świece żarowe, pompa wodna, termostat, zużycie oleju silnikowego 1l na 10000km. samochód używany do ciągnięcia przyczepy DMC 1200 zima minus 20 stopni pali bez problemu
~Passatofil
Kombi 1.6 TD 80KM 59kW
Przy kupnie licznik pokazywał 188000 km. Po 2 latach zauważyłem tabliczkę informacyjną o terminach wymiany paska rozrządu. Okazało się, że w 2001 roku stan licznika wynosił 371000 km, auto w Polsce 3 lata, stąd mój skromny szacunek o przebiegu 500000 km. Trzeba podnieść wolne obroty, inaczej na wolnych obrotach silnikiem "rzuca".
~www
Kombi 2.0 115KM 85kW
To jedyny słuszny silnik do tego pojazdu ( wersja KOMBI ) jeżdziłem 1,8 brakuje mu sił a tutaj jest w sam raz można nawet poszaleć....choć to nie wyścigówka tylko auto rodzinne...bardzo elastyczny, najtrwalsze silniki w VW , poprzednim autem z tym motorem miałem nakrecone ponad 700tkm i nawet jeszcze żył - sprzedałem auto.
~Kulahop
Kombi 2.0 115KM 85kW
Silnik 2E /115KM jest optymalny do auta o tej masie(kombi).Zdecydowanie lepszy od silników o mocy 90 KM, szczególnie jest to odczuwalne w trasie. Bardzo równomiernie rozwija moc. Max. moment obrotowy przypada na 2600-3200 obr/min. Pracuje równiej niż 1,8/90KM do którego jest często porównywany. Dobrze współpracuje z LPG.
~raf
Kombi 1.8 90KM 66kW
bardzo dobry silnik, sprawnie radzi sobie z tak duzym autem ( na gazie 180 km/h), dobra elastycznosc, niskie spalanie (od 8 do 12 lpg przy tak duzym aucie!), ponad to swietnie sprawuje sie na gazie!; wlasciwie w tym samochodzie nie potrzebny jest inny silnik biorac pod uwage ze nie jest to auto do scigania;1.8 to optymalny wybor
~piotxsinski@wp.pl
Kombi 1.6 TD 80KM 59kW
Silnik 1,6TDI troche słaby jak na kombi, ale 175 jeszcze z niego wycisnąlem, jak go kupiłem to miał 170tyś przebiegu ale to niemożliwe przy 19letnim samochodzie :P teraz ma 265 tyś ale jeszcze sie trzyma od zmiany do zmiany dolewam niecały litr i to dlatego że troche cieknie z pod obudowy zaworów.
Volkswagen Passat B3 Kombi