Lista ocen Volkswagen Passat B3 Kombi (236) - Silnik

Na liście zabraknie 179 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Frank Grey
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
Silnik byłby idealny, gdyby miał z 10KM więcej. Ma drobne wady, ale nadrabia niskim spalaniem i tym, że nawet jak coś się zepsuje, to naprawić można to w trasie za pomocą trytytki, śrubokręta i zestawu kluczy z lidla ;)
~ja
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Z silnikiem nic poważnego się nie dzieje, mimo przejechanych 350 000 kilometrów, nadal uważam za elastyczny, oleju nie bierze, jak na swoje kuce przyspiesza całkiem dobrze, i potrafi dobić do 190km/h, zadbany jest i nie katowany.
~Steon
Kombi 2.0 115KM 85kW
Silnik praktycznie bezawaryjny chodzi na gazie i na benzynie bezproblemu i malo pali jak na te osiagi.W zime miodzio dwa razy sie zakreci i chodzi przy temp. -15 w porywach do -20 takze polecem.Dobre wyposazenie itd...
~Marek-zet
Kombi 2.0 115KM 85kW
Trochę olej ucieka przez uszczelniacz wału, czuć że ma swoje lata, ale elastyczność super, ciągnie już od dość niskich obrotów nawet przy wysokich biegach. Spalanie po mieści to ok. 12l LPG, natomiast w trasie 100-110kmh 8l
~xuled@go2.pl
Kombi 1.6 75KM 55kW
Silnik pracuje bardzo ladnie. Niestety z powodu malej mocy troche mulowaty ale bez problemu da sie podrozowac z cala rodzina (5 osob + bagaze na tydzien) z normalna predkoscia tj. ok 120-130km/h jezeli za duzo nie trzeba wyprzedzac.
~Arek M
Kombi 1.8 90KM 66kW
Do spokojnej jazdy. Nie mam obrotomierza ale 20/40/60 km/h na biegach 1/2/3 to maks. Powyżej robi sie głośno i nieprzyjemnie. Mój Sunny 1.6 75KM radzi sobie nieporównywalnie lepiej PS> Wiem że jest dużo mniejszy
~Pasek
Kombi 2.0 115KM 85kW
Silnik staje się słyszalny dopiero przy wyższych obrotach, dobry kompromis pomiędzy mocą, a spalaniem. Udało mi się osiągnąć na trasie spalanie 6 litrów (a na V-Power Racing 99+ nawet 5,5 litra/100km), na gazie oczywiście więcej.
~BUCHOPJ
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
TAK BYŁO DO MOMENTU, GDY PSEUDO-MECHANIK ZAJĄŁ SIĘ SILNIKIEM I GO USZKODZIŁ...WIĘCEJ NIC NIE PISZĘ, BO PO CO SIĘ MAM DENERWOWAĆ (TEN MECHANIK POWINIEN NAPRAWIAĆ...ROWERY ,BO NIE MAJĄ SILNIKÓW, WIĘC ICH NIE USZKODZI)
~Michał Lesicki
Kombi 2.0 115KM 85kW
Bez rewelacji. Jak na 115 koni straszny mół. Elastyczność bardzo dobra, przy 60km/h można zapiąć 5 i się powoli rozpędzać bez żadnego szarpania. Strasznie hałasuje pompka paliwowa:) Ale jest w miare cicho.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B3 Kombi
7,4
9,6
9,5
~Tomi
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Generalnie za słaby do masy samochodu, szczególnie brakuje mocy gdy trzeba ostro przyspieszyć ze skrzyżowania albo podczas wyprzedzania. Nie jest źle jak chodzi o niezawodność. Zimą odpala bez problemu.
Volkswagen Passat B3 Kombi