Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Sedan

Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Passat B3 Sedan 1.9 D 68KM 50kW 1989-1993 - Oceń swoje auto
Inne : Wymiana klocków hamulcowych.Mechanik stwierdził , że przy 170.000 km były jeszcze oryginalne.Czy w innym samochodzie jest to możliwe?.A następne- ponoć oryginalne- przejechały tylko 20.000 km.
Silnik : uszczelka pod głowicą-wysiadła kontrolka na desce rzodzielczej
Przeniesienie napędu : sprzęgło - ale co ciekawe, wymiana tarczy - ponieważ pękły dwie sprężynki tarczy
Inne : trzeba uważac na końcówki drązków
Mam zamiar zmienic na nowy model, tylko czy będzie taki udany jak ten- obawiam się ,że nie.Nigdy mnie nie zawiódł, a nakręciłem ponad 130.000 km.Jeżdżę raczej spokojnie, passaty nie lubią szaleństw- to raczej rodzinny samochód.
Oby teraz nowe silniki " chodziły" tak jak ten.
Coś zaczęło dzwonic na wolnych obrotach.Mechanik rozebrał skrzynię.Okazało sie , że dwie sprężynki w tarczy po prostu pękły i dzwoniły.Jak stwierdził, w innym samochodzie, po czymś takim ze skrzyni nie pozostało by już nic, / pęknięte powodują uszkodzenia/ a w tej poprostu wymienił tarczę.Dalszy komentaż chyba zbędny.
Trzeba dbać szczególnie o końcówki drążków.W moim aucie nie ma wspomagania a mimo to nie narzekam.
Dla mnie super.
Brakuje mi tylko podłokietnika. Szczególnie na trasie.
Grzeje super a to tylko nawiew.Na zaparowane szyby nie narzekam.
To poprostu rodzinny samochód.
Wiadomo diesel - swoje prawa ma. Ale ja to lubię.
Spalanie jak marzenie.Jeżeli naprawia się zawsze u tego samego mechanika i przeglądy wykonuje na czas, olej wymienia się co 9 tys.km to ma podstaw do narzekania.
Jeżeli przejchał ponad 200000km i dalej zachwyca to czy można coś jeszcze dodać.Mój egzemplarz nie posiada żadnych bajerów - wszystko jest manualne i chyba w tym wszystkim o to chodzi. Kolega jeżdzi 3 letnim passatem i ciągle coś nie domaga. A w moim wszystko ok. Ale jest warunek- zawsze, wszelkie nawet drobne naprawy, wykonuje ten sam mechanik.
Nigdy mnie nie zawiódł.Spalone żarówki to nie powód do narzekania.
Na trasie powoli kończył się alternator ale mimo to spokojnie dojechałem do domu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 68KM 50kW [l/100km]

5,4