Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 (57) - Ergonomia

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dariusz.stepien@electrolux.com
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Tu jest naprawdę wzorowo. Pierwsze auto, w którym znajduję wygodną pozycję, z opartą głową o zagłówek i podpartymi łokciami trzymając kierownicę. brawo. Kokpit urządzony dużymi klawiszami, łatwymi do odnalezienia bez odwracania uwagi od drogi. Minusy to: kierownica zasłania pozycjoner świateł, niewygodne wyłączanie tempomatu(suwak na lewej manetce), jeśli nie chce się użyć hamulca. Łatwo się w nim odnaleźć. Dobre manetki, które da się obsłużyć...
~NICOLAUS
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Lepiej niż dobrze. Po tygodnu można obsługiwac wszystkie wajchy na wyczucie. Gupio tylko, że nie można otworzyć bagażnika jakąś dżwignią z wnętrza wozu. Miło, że wnętrze nie konkuruje o pierwszeństwo z widokiem za przednią szybą. Ogólnie OK. Żeby nie było; jeździłem misiem, Pontiaciem Boneivllem, Escortami, Subarami, 125 P, Polówką, Corollą, Swiftem, Lupem, Golfem, Asconą, Tico, itp. więc wiem co piszę.
~ciernik
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Bez fajerwerkow, ale lubie to poukladane, tradycyjne wnetrze. Podoba mi sie duzy kokpit srodkowy, Duze czytelne zegary pieknie podswietlone na czerwono/niebiesko tak jak climatronic i oryginalne radio, ktore wraz z przyszpieszeniem samochodu automatycznie samo sie zglasnia, a przy zwalnianiu zcisza. Wszystko jest pod reka, obsluga wszystkich urzadzen intuicyjna.
~outsider
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Jest dobrze, mogłoby być lepiej ale narzekać nie można. Niebieskie podświetlenie zegarów jest super, nie męczy a wskażniki są niesamowicie czytelne, no i efektowne zarazem. Kierownica mogłaby się opuszczać troszkę niżej - jeżdżę "na leżąco" i mam ster troszkę za wysoko nawet jak opuszczę do końca. Fotele takie jak lubię - dobrze podparte. Wszystko pod ręką. OK.
~mikesrike
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Siedzenia bardzo wygodne, widać było że oryginalne, a mimo wszystko żadnych przetarć czy podartych elementów, co się ceni. Gąbka mogłaby być nieco sztywniejsza i dłużej trzymać właściwości. Podłokietnik mógłby być większy i wykonany lepiej, skrzypi jak stary połamany plastik.
~look7
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak dla mnie dobra. W środku wszystko na swoim miejscu dobrze przemyślane rozłożenie pokręteł i przełączników jak to w grupie Volkswagena. Trochę ubogo, ale nie lubię choinki i pierdółek. Minusem może brak gniazda zapalniczki w bagażniku, ale ogólnie ergonomia na 4+.
~ziXen
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Ergonomia w porządku. Nie podobają mi się uchwyty na napoje w konsoli środkowej. Kierownica dostosowywana w dwóch płaszczyznach to zdecydowany plus. Fotel również można dostosować (mam 188 Cm), i jest się też gdzie oprzeć.
~Piotr
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
kwestia przestronności w Passku jest na przyzwoitym poziomie duży bagażnik, miejsca na nogi w sam raz, ale mimo to nikt nie narzekał na jego brak :) a miejsce przełączników dobrze rozplanowane.
~new1984 Barlinek
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Uchwyt na kubki we właściwym miejscu, fotele (u mnie a\'la kubełki) rewelacyjne - 1700 km do Chorwacji bez bólu pleców. Przełączniki \'niemieckie\' - wszystko na miejscu.
~Technics
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Wszystko pod ręką, nic nie skrzypi. Jedyne wytarcia to wlacznik swiatel. Materialy w srodku dobrej, VAGowskiej jakosci.
Volkswagen Passat B5 Kombi