Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 (75) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ciernik
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Przez 8 miesiecy przejechalem nim prawie 20 tys.km i nic sie praktycznie nie zepsulo, poza -2 wahaczami, ktore maja luzy:) Nie wiem, na ile do tej ustarki przyczynily sie polskie dziurawe drogi, a na ile moje niefortunne uderzenie tym kolem w krawęznik... Na szczescie 1 nowy taki wahacz (zamiennik) kosztuje juz od 40 zl + wymiana. - przed sama sprzedaza, jeszcze poprzedniemu wlascicielowi zepsol sie mechanizm przednich wycieraczek. Koszt...
~dariusz.stepien@electrolux.com
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Ciągłe awarie zawieszenia. Co prawda nie unieruchomiły samochodu, ale ich częstotliwość i koszt jest deprymujący. I nic z komfortu za to. Taka np Laguna jest jeszcze bardziej komfortowa, i też różne drązki się wymienia, ale rzadziej i są wielokrotnie tańsze....Rekompensuje to wszystko jednak ogólna trwałość silnika(250 tys i nie trzeba uzupełniać oleju, o ile nie szaleje się autostradą), karoserii (0 rdzy), skrzyni biegów (nie chaczy, nie...
~mikesrike
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Poważnych usterek praktycznie nie ma, chyba że ktoś nie potrafi obchodzić się z samochodem. Jedynie turbosprężarka mogłaby być bardziej wytrzymała, ale można troszkę przedłużyć jej żywot poprzez stosowanie odpowiednich zasad jazdy silnikiem turbodoładowanym, jak między innymi odczekanie minuty przed zgaszeniem auta po dłuższej trasie - w ten sposób można schłodzić troszkę turbosprężarkę, co bardzo korzystnie na nią wpłynie.
~montex
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
i niestety to zaczynają się potężne schody auto mam 2 lata jest za niskie!!!! to jest dramat w tym aucie jak masz zamiar nim pracować to bardzo odradzam. przede wszystkim przód auta pogubiłem wiele część byle krawężnik itp i nie mówię że źle jeżdżę zawieszenie to totalna porażka .... po prostu nie ma miesiąca żeby coś nie było do roboty a tu się coś urwało itp nie chce mi się rozpisywać szkoda słów ..
~trava
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Ogromną satysfakcję! Co by się nie działo - dojedzie. Ew. w trybie awaryjnym. Ale do celu. Zawieszenie do dupy. Drogie sprzęgło dwumasowe, na szczęście można przełożyć jednomasowe. Pełny opis można znaleźć w sieci - warto dla całkiem sporej oszczędności. Na szczęście więcej, póki co, nie jestem w stanie napisać.
~gekko
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Raz w trasie padła mi pompa wspomagania kierownicy (po 10 latach miała prawo). Pomimo, że było to w sobotę popołudniu znalazłem warsztat, który miał na stanie używaną i od ręki wymienił - bardzo typowe auto, części każdy ma. Poza tym incydentem tylko naprawy eksploatacyjne.
~ziXen
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Sprzęgło z osprzętem, Miska olejowa ciekła jak najęta, Oraz uszczelnienie silnika. Diesle niestety nie cieszą się szczelnością, muszą sobie puścić co jakiś czas trochę oleju. Walczę z tym już dobrych kilka miesięcy i gdzieś zawsze silnikowa żywica wypłynie ;)
~krk surowce wtórne
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
to 3 passat w domu i 3 z uszkodzoną uszczelką pod głowicą kazdy był sprowadzony i po krótkim czasie okazywało sie ze głowica do roboty ale to nie fart pewnie 1100 zł głowica planowanie nowa uszczelka szlif nowy olej filtry płyny rozrząd i bez awaryjny
~jurek
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
po przebiegu 170 tys km silnik dostawał samozapłonu i zaczoł zużywać spore ilości oleju, powodem było zużycie wirnika turbo-regeneracja sporo kosztowała, niedługo póżniej rozpadło sie koło dwumasowe, zużycie przegubu wewnętrznego półosi

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Andrus Kolbe
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
skrzynia mi siadła po pół roku ale to chyba dlatego że poprzedni właściciel wymienił wcześniej cały olej w skrzyni a w automacie się tego nie robi. Bydlak wypłukał całą skrzynie i później było becalen i to nie mało
Volkswagen Passat B5 Kombi