Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 (88) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dariusz.stepien@electrolux.com
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia jest dobrze zestrojona z charakterem silnika, pracuje lekko i bardzo precyzyjnie. Nigdy nie mam wątpliwości, czy weszła 2ka czy 4ka, 3ka czy 5tka. Różnica między 4tym a 5tym biegiem wynosi ok450obr, troszkę mało. Myślę nawet, że ten silnik spokojnie poradziłby sobie z 6tym biegiem dla prędkości powyżej 150. Nie ma wycieków, nie chałasuje na mrozach. Normalna, płynnie spokojna jazda z reguły oznacza pracę silnika między 1,5-2tys obr....
~mikesrike
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Pięciobiegowy manual sprawował się bardzo dobrze, uważam nawet że lepiej niż u swojego poliftowego, sześciobiegowego następcy. Biegi wchodziły płynnie, nigdy nie było problemów ze skrzynią. Wiadomo że od auta z 97 roku nie ma co spodziewać się, że biegi będą wskakiwać jak gorący nóż w masło, jednak mimo wszystko chodziła bardzo komfortowo i co ważne bez żadnych stuków i puków.
~ziXen
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Biegi wchodzą nie idealnie a dobrze. Nie jest za miękko, ale też nie za twardo, w miarę, w sam raz. Przy 450000 km, wymieniłem sprzęgło, dwumas już był wymieniany, dlatego zaniechałem jego wymiany. Koszt wymiany sprzęgła kompletnego + Łożysko igiełkowe + uszczelniacz wału marki LUK - 950 zł.
~ciernik
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia BDB. Swietnie zestrojona z elastycznym silnikiem. Zadnych luzow, biegi wchodza pewnie, precyzyjnie. Wygodna galka i krotka wajha zmiany biegow. ocena -4- tylko dlatego,ze moglaby miec 6 biegow. Silnik jest tak elastyczny,ze od 90-100 km/ smialo mozna byloby wrzucac 6 bieg.
~outsider
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
skrzynia OK - pracuje bardzo lekko i przy tym precyzyjnie, wolałbym 6-cio biegową ale niestety w tym roczniku jeszcze nie bylo, no i musiałbym mieć wtedy silnik na pompowtryskach - no to ja już wolę skrzynię piątkę ale silnik na pompie.
~Piotr
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
tu nie mam żadnych zastrzeżeń... biegi przełączają się płynnie i dosyć precyzyjnie, 1 i 2... ewentualnie wsteczny- wiadomo na początku słychać minimalne kliknięcie biegu... a pozostałe bezszelestnie... i to mi przypadło do gustu.
~Damian
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Czasem bieg nie chce wchodzić, ale na wszystko są sposoby. Wiadomo że wszystko nie może być idealne. Ale kierowcy którzy narzekają na zła szkrzynie nie znają się na autach i nie szanują ich.. Co za problem wcisnąć sprzęgło dwa razy?
~NICOLAUS
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
automat, zwykły 4 biegi ( bez tiptronica i wielomasy ) dlatego prosty i trwały, choć nie zachwyca osiągami. Wbrew pozorom bez wpływu na zuzycie paliwa, jeśli się umie czymś takim jeżdzić daje dużą frajdę.
~Góral
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
to mój pierwszy automat i musze powiedzieć że spodziewałem sie czegoś lepszego. Przede wszystkim zużycie paliwa jest potworne a to jak mi sie wydaj dzieki skrzyni i dużej masie samochodu.
~gekko
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia automatyczna zmienia biegi bardzo fajnie, być może moje zadowolenie wynika z tego, że jeszcze jej nie naprawiałem - poprzedni właściciel wymienił na nową, podobno jest to czuły punkt tego auta.
Volkswagen Passat B5 Kombi