Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 (81) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ciernik
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Na prawde super. Climatronic to swietna sprawa! Zadnych zaparowanych szyb,wilgoci itd. Bez wzgledu na zmieniajace sie warunki atmosferyczne na zewnatrz, w samochodzie jest zawsze ta sama precyzyjnie ustawiona temperatura. Klima automatyczna to juz nie jest to samo. Latem chlodzi jak lodowka. Zima tez jest przyjemnie. Moment cieplo. a przednie fotele nie dosc, ze bardzo wygodne,dobrze trzymaja na boki i niezle wykonane, to sa jeszcze...
~dariusz.stepien@electrolux.com
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Climatronic zapewnia zdjęcie z głowy logiki ustawiania kierunku i siły nawiewu. wciskam AUTO i sam pilnuje 22\'C. jeśli nawet chcę coś poprawić, wszelkie kombinacje zrobiono prosto: klawisze nawiew +_, temp+_, szyba, kratki, nogi. z klimą, lub bez (klawisz ECON). Lepiej utrzymuje temp w mrozach niż np służbowy focus. Może dlatego, że focus pali jeszcze mniej, więc i mniej w ciepło się traci.
~ziXen
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Wentylacja w porządku, nie miałem z nią nigdy większych problemów. Klimatyzacja nie obciąża tak silnika - ważne jest żeby co 2 tygodnie wiosną jesienią i latem odpalać ją co 2 tygodnie żeby przesmarować pompę. Silnik nagrzewa się u mnie do około 70 stopni po wjechaniu na S7 w ciągu 6-7 minut przy temperaturze 0 stopni. Szybko odprowadza wilgoć nadmuchaną na szybę ;)
~look7
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Mam auto ze zwykłą klimą. Klima jak jest sprawna to mrozi. Trzeba oczywiście robić przegląd co 2 lata, ale u mnie bez przeglądu i dobijania czynnika nawet po 5 latach chłodzi, chociaż o połowę słabiej niż na początku. Ogrzewanie działa jak silnik się nagrzeje, czyli po około 2-5km. Potrafi ogrzać tak duże wnętrze nawet w silne mrozy. Nigdy nie miałem z tym elementem problemów.
~mikesrike
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Climatronic odwala dobrą robotę, jednak żeby jakieś ciepłe powietrze zaczęło wpływać do wnętrza po odpaleniu auta to trzeba poczekać z dobre pół godziny jazdy, więc jaki jest sens czekania 30 minut na ciepło, skoro po 20 minutach jest już się na miejscu?
~Piotr
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
ogrzewanie działa od razu stopniowo się nagrzewa wnętrze i utrzymuje przyjemną temperaturę duży plus za grzane fotele :D, Klima chłodzi od włączenia w kilka-kilkanaście sekund i skutecznie ochładza całe wnętrze.
~jurek
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
ogrzewanie jak to w volkswagenie-dobre, ale z wentylacją gorzej, odparowanie szyb trwa długo, przydałobysię elektryczne grzanie przedniej szyby, tak jak w mondeo. Klima działa średnio, ale w kombi ma większą objętość do schłodzenia.
~Agnieszka
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Rewelacja, klima działa doskonale, ogrzewanie też- powietrze rozprowadzane jest szybko. Doskonała funkcja przepływu powietrza wewnętrznego, zwłaszcza jak się jedzie za autobusem albo ciężarówką.
~Damian
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Passat posiada bardzo dobre ogrzewanie. Mam climatronica i jeszcze nie miałem z nim żadnych problemów odkąd kupiłem samochód a w zimę przy 20 stopniowych mrozach siedziałem w krótkim rękawku.:)
~Rychu, rpatalas@icpnet.pl
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
bez zmian, dobrze latem, zimą podczas dłuższego postoju na uruchomionym silniku i przy włączonym grzaniu, nie dogrzewa silnika, jest to skutek ujemny niskiego zużycia paliwa
Volkswagen Passat B5 Kombi