Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 (81) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dariusz.stepien@electrolux.com
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
To w końcu TDI, więc ciszy nie ma... Mondkiem jeździłem w benzynie, więc tam do 120 silnika nie było. Tutaj zawsze Ursus musi się przypomnieć, jednak wg mnie pompowtrysk pracuje bardziej warkotliwie niż rozdzielacz. 90/110 konny TDI wydaje się więc cichszy niż 115/130. Sytuacja poprawia się w duzych prędkościach, gdzie 180 benzyną było juz wycie, a TDI jedzie zagłuszony już powietrzem ciętym karoserią ;-). Przy 200 km/h nadal można rozmawiać i...
~ziXen
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Oczywiście jak to diesel - przeciętniak. Klekot słychać nawet w stoperach. Ale nie uznałbym tego za minus - jest to plus dla tych którzy lubią słuchać muzyki nieco głośniej. Poważnie mówiąc, pracuje przyzwoicie jak na ten przebieg.
~mikesrike
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Wyciszenia praktycznie nie ma. Silnik ma bardzo słabą kulturę pracy, chodzi strasznie twardo, tak jak większość silników na pompie, a konstruktorzy nie zrobili nic żeby oddzielić te hałasy i drgania od wnętrza pojazdu. Duży minus.
~Piotr
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
cóż... to jest diesel, więc dużo nie ma co wymagać... jednak jestem zadowolony, linia auta powoduje że powietrze się ślizga po aucie, a przy wyższych prędkościach lub przy głośniejszej muzyce z audio mało co słychać silnik.
~A1an
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
W środku jest dość głośno w szczególności strasznie słychać silnik przy dynamiczniejszym przyspieszaniu jednak przy wysokich prędkościach nie powinien nam przeszkadzać szum wiatru i opon
~Damian
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
B5-tka jest doskonale wyciszone, maty wygluszające zamontowane w boczkach drzwi i poza silnikiem doskonale wyciszają auto. Silink dopiero słychać przy 170km/h a poza tym to tylko szum z kół:)
~Tylko VW
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
wyciszenie nie za ciekawe spodziewałem się większego komfortu ale się zawiodłem szczególnie na trasie. Komfort akustyczny zachowuje przy prędkościach do 100 km/h. Później jest tylko gorzej
~ciernik
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak na diesla bdb. Tylko jak jest bardzo zimny lekko klekocze, ale w trasie nie ma praktycznie roznicy miedzy benzyna jesli chodzi o glosnosc, jest tylko inny dieslowski dzwiek-swist turbo:)
~look7
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Pracę silnika słychać dość dobrze,szczególnie na wolnych obrotach, przy jeździe hałas ginie. Inne odgłosy z zewnątrz dobrze wyciszone jak w większości samochodów.
~Gazda
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Zawsze mogło by być lepiej,ale nie jest tak źle,robię dalekie trasy i nie narzekam jak niektórzy na tym forum co to jadą tylko do kościółka w niedzielę i narzekają.
Volkswagen Passat B5 Kombi