Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW 1996-2005 (65) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baenaba
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Hmm. i tu zaczyna się problem Passata. Usterek drobnych nie ma końca(przez drobne rozumie usterki umożliwiające kontynuacje dalszej jazdy). Psuło się w zasadzie wszystko chyba co mogło. Wymienię po krotce te co pamiętam: -elektryka szyb,centralnego zamka,moduł komfortu -cewki zapłonowe -wyciek płynu chłodniczego spod zbiorniczka -uszkodzona kolumna kierownicy(stukała na nierównościach. Koszt używanej 29zł koszt wymiany 80 zł -wycieki...
~Aleksandra
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Klamki. To jakaś masakra jest. W b3 odpadały i tu widzę, że też odpadają, ale mam nadzieję je zrobić raz na zawsze, żeby się trzymały [UZUPEŁNIENIE: zrobione= nie odpadają]. W środku trochę uszczelki odchodzą. Jakoś przycisków na wichajstrze do wyświetlacza taka sobie, ale to 15-letnie auto więc czego tu wymagać. Klamki do otwierania drzwi od wewnątrz wydają się być delikatne, podobnie jak klapa podłokietnika (u chłopaka się połamała). Odpadła...
~kristof38@onet.eu
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
tutaj nie mam wiele do powiedzenia denerwuje mnie jedynie obluzowanie drzwi kierowcy ktore podczas jazdy po dziurach daja o sobie znac,no i czasami zamek sie blokuje kiedy otwieram drzwi pilotem c.z to drzwi kerowcy czasem sie nie otwieraja i musze powtornie zamknac z pilota i otworzyc wtedy problem znika,podczas skrecania czasem cos puknie w kokpicie przyuszczam ze cos we wnetrzu kokpitu sie obluzowalo,zluszczajaca sie powloka zabezpieczajaca...
~passek 1.8t
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Jeżeli wszystkie naprawy dokonujemy na czas, auto praktycznie się nie psuje, jak dla mnie jest to jeden z ostatnich tak niezawodnych samochodów. Drobne usterki, na poziomie elementów eksploatacyjnych cewka zapłonowa, regulator napięcia na alternatorze, wspominany wcześniej wielowachacz, turbina przy prawidłowym użytkowaniu nie ma prawa się zepsuć.
~gall anonim
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Raz zaliczyłem lawetę wziązku ze sprzęgłem, oraz raz z własnej winy zaraz po założeniu gazu nie wymieniłem starych świec na nowe, co zaskutkowało padnięciem cewki zapłonowej i wydatkiem 200 zł. Więc jak na cztery lata używania samochodu oraz zrobienie nim prawie 80 tyś km nie jest źle.
~serek
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
nieodporne na korozję linki podnośników szyb, gumowe wykończenie deski rozdzielczej i boczków drzwi bardzo szybko wycierające się, reflektory świecące jak w maluchu, słabe zabezpieczenie elektryki stąd też częste awarie centralnego zamka, podświetlenia tablicy rejestracyjnej itp.
~Józek
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
generalnie doskonale!!! w porównaniu do Laguny gdzie zawsze coś miałem do roboty jedno zrobiłem a za miesiąc coś sie psuło nie było widać końca a tutaj wymieniam tylko klocki hamulcowe, płyn do spryskiwaczy i olej co 15 tys km oraz tankuje gaz do pełna:-)))
~utc
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Jedyne co do tej pory zauważyłem, to trochę rdzy w miejscu tego jakiegoś korka do spuszczania wody pod kołem zapasowym, ale zostało to raz dwa naprawione i zabezpieczone. Oprócz tego to samochód, jak na swój wiek dobrze się trzyma.
~killer-ph@wp.pl
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
trzeszczy fotel przedni i świerszcz w kokpicie, zgubiłem osłone silnika,łamiąc przy okazji nadkola; śniedzieją styki elektryczne w 5 letnich egzemplażach ! :-( ogniska rdzy w bezwypadkowym!!! opony z przodu zdziera szybko :-)

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Nautilius
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
usterki raczej nie zdarzają się, chociaż ciężko mi coś powiedzieć, bo mój egzemplarz ma niewiele ponad 100000 przebiegu (kupiony za pośrednictwem ASO z pełną historią serwisową, serwisowany w ASO VW).
Volkswagen Passat B5 Sedan