Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW 1996-2005 (57) - Ergonomia

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksandra
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
To auto to kołyska. Lula dobrze. Wygodne fotele, ale bez większych rewelacji jak na limuzynę. Chwaliłam w innym opisie fotele w b3, ale tu jest jeszcze lepiej. Jednak, tak jak w b3, włącznik świateł awaryjnych jest w kiepskim miejscu. Dla mnie trochę za daleko, ale i mój wysoki chłopak, który ma też b5 narzeka, że dla niego też jest za daleko. Przycisk grzania szyby tylnej i awaryjnych powinien być zamieniony, bo częściej używa się awaryjnych...
~Nautilius
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Niby wszystko OK, ale w ilości przycisków niepotrzebnych kompletnie można się pogubić (w mojej wersji wyposażenia jest climatronic, fabrczyne wbudowane radio vw i zmieniarka vw). Kompletnie bez sensu i, jak podejrzewam. zrobione dla picu - żeby wyglądało jak w samolocie. Niestety, ale guziki są małe, łatwo trafić w niewłaściwy. poza tym materiały nie są najlepsze - każdy egzemplarz ma łuszczący się materiał, widoczny szczególnie na drzwiach...
~utc
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Świetnie rozłożone schowki, z czego "główny" (pasażera) jest chłodzony. Miękkie, sprężyste fotele i wysuwany podłokietnik są na plus. Tylna kanapa jest również bardzo miękka i dobrze się siedzi. Wszystkie knefle i przełączniki dostępne z fotela kierowcy, nie trzeba odwalać jakichś dziwnych baletów żeby gdzieś sięgnąć. Mi tam się wszystko mieści (klucze, komórki, rękawiczki etc.), więc nie widzę problemu.
~baenaba
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Wszystko pod ręką. Niemiecka ergonomia jest az nad to. Nie trzeba nic szukać, i odrywać wzroku od drogi. Mogło by być jedynie sterowanie radiem przy kierownicy (posiadana prze zemnie Astra II z 1999r posiada tego typu wyposażenie). Wstyd jak za takie pieniądze i jak by nie było prestiż klasy premium do której Passat jednak należy.
~Jacek z Wroclawia
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Robiłem nim wakacyjne trasy po kilka tysięcy kilometrów (np. Polska-Chorwacja-Włochy-Francja-Niemcy) z zoną i 3 dzieci (bagażnik dachowy) - nikt nie narzekał na brak wygód. Przyciski i obsługa - intuicyjne. PIĘKNE podświetlenie zegarów (takie nie-niemieckie).
~KontraErwi
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Ogólnie wszystko na swoim miejscu, intuicyjnie wiadomo gdzie co znaleźć. Z przodu i z tyłu uchwyty na kubki. Klimatyzowany schowek, Ładne, niebiesko-czerwone podświetlenie deski. Plastiki nie skrzypią. Nie ma na co narzekać.
~Michelek
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
We wnętrzu właściwie bez zarzutu, sporo schowków, dobre rozmieszczenie przyrządów, potencjometrów etc. Drobne zarzutu do bagażnika (sedan) -- niby sporo litrów, ale większe przedmioty nie wejdą ani od tyłu, ani przez boczne drzwi.
~stopik
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Wnętrze bardzo wygodne i przestrzenne. Spory bagażnik o regularnych kształtach. Wszystkie wskaźniki i przyciski w odpowiednim miejscu, jedynie podłokietnik kierowcy przeszkadza przy hamulcu ręcznym.
~h
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Wszystko pod reka, radio jak to radio - banalne w obsludze ;P , ogrzewanie siedzen, szyby , ESP - doslownie wszystko widac jak na dloni. Trzeba byc na prawde zdolnym zeby sie pogubic ;)

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~caravaggio@tenbit.pl
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Wszystko na miejscu, obsługa intuicyjna. Za krótkie siedziska, zwłaszcza z tyłu. To chyba taki zabieg marketingowy, jak krótkie siedzisko kanapy tylnej to wydaje się, że miejsca na nogi jest dużo.
Volkswagen Passat B5 Sedan