Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 (79) - Silnik

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hubert
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Jest to pompowtrysk wiec pojecie kultury pracy nie istnieje - głośny klekot. Elastyczność jak najbardziej ok dzięki turbosprężarce VNT, ale niestety ta turbina jest tez źródłem największych nieszczęść tego samochodu... Problemy z ciśnieniem doładowania są na porządku dziennym w używanych egzemplarzach. Wszystko zapieka i zalepia wszędobylska sadza, bo niestety nie oszukujmy się ale diesel z definicji to jest sadza... A wiec od zapieczonych...
~Sebastian UK
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Kupiłem to auto nieświadom tego co kryje. Kupiłem wersję SPORT 1.9TDI i co się okazało. Wśród moich znajomych z pracy co jakiś czas bawimy się w mini wyścigi, krótki dystans lub autostradowe szaleństwo (mamy piękne lotnisko do takich zabaw). Auto poddało się tylko BMW Z4 3.0 oraz BMW 735. Inne takie jak AUDI 2.5TDI, SAAB 1.9TiD, OPEL VECTRA 2.5 BENZYNA, VW PASSAT 2.0 oraz 1.8 20V zostawały w tyle tak na krótkich dystansach jak i na dłuższych...
~kaz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
130 KM w dzisiejszych czasach w aucie , które waży prawie 1500 kg ,nie robi większego wrażenia . Troszkę ten stan poprawia zmiana oprogramowania silnika . Ale wówczas autko bezradnie kręci kolami w miejscu ,katując kontrole trakcji . Inaczej sprawa wygląda przy wyprzedzaniu lokomotywo podobny moment obrotowy (285 Nm seria i 360 Nm po chipie) spokojnie radzi sobie z autem i to bez częstego sięgania do lewarka . Kultura pracy pompowtryskiwacza...
~kris
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Jest to mój pierwszy diesel i jestem z niego zadowolony, aczkolwiek miałem problem na poczatku z odpalaniem po dłuższym postoju (uszkodzona pompa paliwa-koszt 1100zł).Aktualnie ma przebieg 175 tkm ja zrobiłem 50 tkm i żadnych oprócz wsmpominianego problemu niebyło. Dobra ekonomia i niezłe osiągi. Dość głośny szczególnie w zimie ale taka podobno konstrukcja tego klekota.
~mfan
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
No cóż - jak VW to tylko diesel i tego sie trzymajmy. Niesamowita elastyczność, naprawdę dobre przyspieszenie. W wersji 130-konnej dość głośny, ale przy wyprzedzaniu zapomina się o tym, zostaje tylko lekki uśmiech. Kultura pracy nie najwyższych lotów, w końcu to poczciwe TDI, jednak tego samochodu nie kupuje się z myślą o słuchaniu silnika.
~Adam
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
silnik 1.9 tdi 130km chipowany na 160km i super elastyczny co do pracy nie przeszkadza mi jego klekot caly w tym urok diesla silnik kreci od samego dolu od 1700obrotow jest super osiagi porownywalne do najnowszych diesli 170km lub 2.5l benzyn a spalanie srednio w miesjcie 7.5 przy nie oszczedzaniu a da rade wejsc ponizej 7l
~4wd
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Poza wymianami płynów, wszystko od ponad 50 000 km w porządku. Auto zaraz po kupnie poszło do szczepienia, hamownia pokazała 151 KM i 370 NM:) jak na ten silnik to bezpieczne parametry, ktore dają sympatyczny komfort podróżowania. Polecam dla osób dbających o bieżącą eksplatację samochodu.
~EMI
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Silnik jest znakomity nie myślałem że diesel potrafi tak iść, kultura pracy jak to na pompowstyskiwaczach trochę głośny , elastyczność ok zaczyna iść od ok.2000 obrotów pięknie słychać pracującą turbinę mino tak dużego przebiegu co dziwne nie bierze oleju wcale.
~OBIEKTYWNY
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
terkocze jak stary traktor ,spalanie w miesicie do 9 litrow ( wawa) n atrasie spada do 6 on ,ale gdzie w POlsce mozna pojezdzic w trasie , dobra elastycznosc ale olbrzymia turbo dziura i mal y zakre obotw uzytecznych okolo 1500 obr/ min
~chodi21@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
bardzo mocny , dobrze wyciszony, moment 320 Nm robi swoje od 1800 obr ciągnie jak lokomotywa bardzo elastyczny na 5 biegu mozna spokojnie jechać 50 km/h. Nie ma żadnych wibracji w środku nie słychać różnicy czy to diesel czy benzyna 5
Volkswagen Passat B5 Sedan