Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 (62) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kaz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynie biegów jest dobrze zestrojona . Skoki lewarka krótkie i precyzyjne . Przy zmianie biegu z drugiego na trzeci potrafi czasem przyhaczyć ( nie jest to wina sprzęgła). W tym modelu i tym roczniku jest skrzynia 5 stopniowa , brakuje jednak tej 6 zwłaszcza przy prędkościach autostradowych.
~sandmaan@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
przy jezdzie na dluzszych trasach, przy zwalnianiu i wrzucaniu "dwójki" trzeba lzej do lewej strony pchac drazek, bo sie "haczy".... (nie wiem.. moze skrzynia sie minimalnie przesuwa..." przy krotkich jazdach.. nie ma tego problemu.. po prostu wrzucam "dwojke" jak mi wyjdzie
~hubik
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
tiptronik swietna sprawa, pasuje do auta z tym silnikiem. W miare szybka brak szarpania i mozliwosc manualnej zmiany. Po moim zakupie trzech znajomych odrazu kupilo automaty. Rewelacj, pelen leniuch. I zone mozna za kolano trzymac do woli.
~Sebastian UK
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Przez 1.5 roku nie zdarzyło mi się żeby skrzynia zgrzytnęła, minęła się z biegami lub pracowała nie tak jak trzeba. Mam skrzynie 6-cio biegową która pięknie sprawdza się tak w mieście jak i na trasie.
~jacek_łomiarz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
to automat w tiptroniku. ładna bezobsługowa, nie szarpała nigdy, płynnie zmieniała biegi. szybka. raz ojek zmieniałem w skrzyni w serwisie
~jacek_łomiarz
~VwManiakK2
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Ja posiadam skrzynie 6 biegową i nie mam do niej żadnych zastszerzeń krótkie przełożenia no i bardzo przydatny 6 bieg na autostradzie
~betonosc
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Przy zimnym silniku, mam takie lekkie przeskoki ząbków przy zmianie biegów, zwłaszcza przy 1 i 2. Może ja mam coś nie tak
~Hubert
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Dość precyzyjna (5-biegowy manual z silnikiem AWX), nie mam problemów, nie słyszałem tez żeby ktokolwiek miał.
~Pawelos
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Biegi wchodzą gładko i bez problemu...Świetna synchronizacja...6 biegów do tego silnika to najlepsze rozwiązanie.
Volkswagen Passat B5 Sedan