Lista ocen Volkswagen Passat B6 (459) - Silnik

Na liście zabraknie 344 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~konto1313
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Przed kupnem zastanawiałem się nad 2.0 TDI , ale zdecydowałem się na sprawdzoną jednostkę chociaż jest słabsza i głośniejsza. Silnik jak na razie sprawuje się dobrze i bezawaryjnie... brak DPF-a :) 105 KM po mieście daje rade, samochód jest zrywny i elastyczny,ale na autostradzie trzeba cisnąć gaz do podłogi.
~K.
Sedan 2.0 TDI 16V 140KM 103kW
Jeżeli chodzi o parametry silnika spisuje się świetnie, radzi sobie super z samochodem, chociaż nie ukrywam, że ciekawszą opcją byłaby wersja 170 konna. Elastyczność na dobrym poziomie, można spokojnie przyspieszać nawet przy niskich prędkościach obrotowych. Mocno wyczuwalna turbodziura, od 1750 obrotów/min problem znika.
~uki
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
Przez cały okres eksploatacji( mam auto od 2009r 40tys km) poza eksploatacyjnymi rzeczami typu ojej, filtry , świece, cewki, wymieniłem zawór egr, reszta rzeczy w jak najlepszym porządku , Wymiana oleju co 15tyś, bez problemu z jakimiś nagarami i cudami o których ludzie piszą eseje ...
~uki
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
~Rademenes
Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
Pokonuję mało kilometrów w roku, raptem 8-10 tys, przez 3 lata zrobiłem około 30tys km - w zasadzie bezawaryjnie. Jedyne co zawiodło to czujnik temperatury w termostacie, który sam w obie był sprawny ale z uwagi na zintegrowaną obudowę musiał zostać wymieniony na nowy - koszt 500 pln !
~Jon
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Największy + tego samochodu, no może na równi z czarnym metalikiem i jasną skórą w środku. Elastyczność bardzo dobra, ciągnie do samego końca, szeroki zakres momentu obrotowego - w przeciwieństwie do diesli - przyspieszenie w papierach 7,7 do 100km/h myślę, że całkiem realne. Brak uwag.
~Użytkownik
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Silnik doskonały. Płaski moment obrotowy - 200 Nm od samego dołu sprawia wrażenie, że mamy doczynienia z dużo mocniejszą jednostką. Doskonale wyciszony - w czasie pierwszych 100 km po mieście zdarzyło mi się dwukrotnie próbować włączyć zapłon we włączonym silniku... Staż za kierownicą ok. 800 000 km.
~xxx
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Silniczek stary ale sprawdzony 1.9TDI na pomopowtryskach, w zupełności wystarcza do normalnej jazdy demonem szybkości może nie jest ale nie można powiedzieć też, że to muł. Da się dynamicznie wyprzedzać, a i 190 km/h poleci bez żadnego problemu, spalanie wzorowe między 5.5 a 7 litrów.
~Paweł_radom
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Silnik idealny zastanawiałem się nad 2.0 tsi ,ale wybrałem disla. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Kultura pracy? trzeba się przyzwyczić ja mam wersję z pompowtryskiwaczami. Najgorzej jest na zimnym silniku ,ale jak się rozgrzeje jest ok. Przyśpiesza ładnie, płynnie. Najlepszy czas 0-100km/h to 8,4s
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnik bajka 160km i piekny moment obrotowy 250nm, ciągnie od samego dołu bez róznicy od biegu, cichutki bezwibracyjny poprostu bajeczka. żaden 2 litrowy diesel nie podskoczy, przed kupnem jezdziłem 2,0 tdi 170km i powiem tak przyspieszenie minimalnie lepsze ale kultura pracy masakryczna.