Lista ocen Volkswagen Polo II Hatchback 1.4 D 48KM 35kW 1990-1994 (19) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AbramS
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
Długa litania usterek: Wymieniona maglownica - coś strzelało przy skręcaniu; Zawieszenie pomimo napraw cały czas stuka, wycieki ze skrzyni biegów - wymieniono simmering niezbyt to pomogło, wycieki z bloku silnika - wymieniono uszczeli i simmeringi - nic nie dało, olej wyciekał na alternator - 2 alternatory i wymiana łożysk, padła dmuchawa - wymiana, pozatym cała litania szczegółów - podświetlenie tablicy rozdzielczej i kontroli wentylacji,...
~whosayn@tlen.pl
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
miałem jedną poważną awarię, wytrzeliła mi uszczelka zpod głowicy i zatarły się 2 wtryskiwacze, powód - zła jakość paliwa filtr w środku był czarny (tankowałem na jednej stacji od tamtego czasu tylko shell bp i statoil), wymiana sprzęgła na samym początku jak go kupiłem miał ok 120tyś, rozdzielacz siły chamowania (zastąpiony 2 rurkami co w efekcie spowodowało poleprzoną pracę chamulców - badanie: 65% przód, 35% tył, koszt ok 30 zł), poza tym...
~BAR jserwa@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
Tu troche gorzej tzn. nie psuje się za często, ale ten silnik jest dość nietypowy i części są drogie, a co najgorsze nowe dostępne tylko w salonach VW :-( inne firmu handlujące częściami nie mogą ich sprowadzać tu jest nie najlepiej ale jak ktos chce zawsze może poszukać części używanych na giełdach i szrotach tam powinno się coś znaleźć
~hubert1986
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
a więc wymieniłem już: -maglownica-miała duży luz -wentylator chłodnicy-zatarł się -cylinderki-sikały płynem na 10cm -poduszki silnika-były tragiczne -wahacze,końcówki,gumy-przód-były luzy jak diabli -alternator-poszły łożyska i obudowa pękła -linka sprzęgła -w planach łożyska tył i czyszczenie wtrysków
~gall_anonim
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
Nie napotkałem takich. Może dlatego, że kilka lat temu był robiony remont kapitalny silnika. Zzęsto w tych skrzyniach wyskauje piąty bieg. Skrzynie można kupić za 200-300 zł. Więc nie jest to jakiś ogromny problem. Wynika to z dużego przebiegu aut.
~Surfer
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
najmocniejszy punkt tego samochodu to silnik, po prostu się nie psuje, blacha solidna i lepiej zabezpieczona od konkurencji, zawieszenie gdyby nie polskie drogi też pewnie było by w stanie więcej wytrzymać
~maciej cz.
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
tu juz nie jest tak zle, auto malo skomplikowane aby wystepowaly w nim jakies wieksze usterki
~PRZEMKO
NAPRAWDE BARDZO RZADKO ALE JAK COS SIE ZEPSUJE TO CZESCI SA TANIE
~EdiTus
układ hamulcowy - tył i przód - generalnie Uszczelnienie silnika - olej ;(
Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo II Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
~tasu@o2.pl
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
szybko pada skrzynia biegów i to na tyle :)
Volkswagen Polo II Hatchback