Lista ocen Volkswagen Sharan II Van (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tromendous
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
Samochód jest bardzo oszczędny. Przy jeździe 90-100km/h wycisnąłem z niego na trasie 4,9l/100km. Normalnie w trybie mieszanym i jeździe ok. 130km.h na trasie średnie spalanie na poziomie 6,5l. Serwis drogi. Mam poważne zastrzeżenie do brakującego koła zapasowego. Jedyne, co dali to klucz do śrub. VW Assistance jest OK. Ale jeśli jedziesz na spotkanie lub lotnisko i koło nawali, czekanie na Assistance może źle się skończyć. W dodatku opony...
~ColbyAK
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
Ekonomia jazdy odbiega od danych fabrycznych, ale pomimo to jest w granicach rozsadku. Po naszych krajowych drogach z predkoscia 90-120km/h 6.5l na 100. Na autostradzie powyzej 130km/h zuzycie przekracza 7,5-8litrow. Moj samochod jest serwisowany w trybie LongLife, wiec mialem dopiero jeden przeglad i razem z wymiana wszystkich pior wycieraczek to bylo 1300pln. Coz moglo by byc mńiej ale uwazam, ze jest to rozsadny koszt.
~Paweł
Van 2.0 TSI 200KM 147kW
Nie wiem. Duzo pali bo dajemy w gary - za to jest przyjemnosc z jazdy. Poza tym koszty utrzymania powinny byc przy naszych przebiegach nizsze niz diesla (max. 15000-20000 rocznie). Na to bynajmniej licze. Pozyjemy - zobaczymy. A no i zadnych g... adblue w moim aucie.
~Robert
Van 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW
Można jeździć bardzo ekonomicznie, na 6. biegu z prędkością 80 km/h, ale co to za jazda. Ceny oryginalnych części i autoryzowanego serwisu o wiele za wysokie. Strata nawet kilku tygodni i brak auta zastępczego przy naprawach w autoryzowanych serwisach, to norma !
~Klops
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
Pali mało ale cały czas coś. Na skrzynię wydałem 7000pln, w międzyczasie serwisy, rozrządu itp. Ostatnio się check zapalił, mam swój komputer diagnostyczny i on twierdzi, że to system adblue daje ciała. Znając te systemy w dieslach to będzie bolało.
~Wielik
Van 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW
Zużycie paliwa to pochodna stylu jazdy, ale jak ktoś się postara to i 5.8 wyciągnie na trasie. Mi się to jednak nie zdarzało często... Biorąc pod uwagę, że VW ma 2 lata gwarancji, a przeglądy co 30 tys (long life) kosztują ok 1 tys pln to jest to bajka.
~Lipenek
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
8,5 przy jeździe w Niemczech na autostradzie z tempomatem na 150 km/h z powrotem 7,5 a prędkość podobna.Przy spokojnej jeździe da się zejść poniżej 7 ale jak się dynamiczniej przyśpiesza to podchodzi do 8. No ale wysokość i waga koło 1.9 tony robią swoje
~Daniel
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
Po zakupie od Niemca skrócałem interwały serwisowe do 15 000 km i na razie igła. Tyle leje paliwo i co 10000 km Ad Blue. Wymiana oleju w ASO 300 zł brutto.
~Tomek
Van 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW
Jak dotąd nie odwiedzałem jeszcze serwisu, jest to samochód służbowy i ceny przeglądów na szczęście nie spędzają mi snu z powiek.
~Piotr pan
Van 2.0 TDI-CR BMT 115KM 85kW
Spalanie bez rewelacji 6.5- 7.4 ae jak patrzacz masa auta sie wytrzymac wkoncu kupujesz nie najtansze auto .
Volkswagen Sharan II Van