Lista ocen Volkswagen Sharan II Van (19) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Van 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW
VW Sharan 2.0 TDI CR ,,Bluemotion'' 2010r. 120000 tyś przebiegu: rozsypany jeden z dwóch katalizatorów. Brak jakichkolwiek kontrolek podwodował, że nie wiedziałem o usterce, pokruszony wkład ceramiczny ustawił się w poprzek puszki katalizatora, praktycznie zatkał wydech, silnik prawie rozj...jedynym objawem były wiecznie chodzące wentylatory. Frajerstwo w ASO żądało 8 tyś. Na allegro kupiłem za 1500 + 500 zł koszt wymiany. 125000...
~Wielik
Van 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW
Silnik CR jest znacznie lepszy od poprzedniego dzieła inżynierów z VW. Cichszy, mniej wibruje i co najważniejsze przez 100 tys km nie miał żadnej awarii związanej z jakością paliwa co było zmorą 2.0 TDI na pompowtryskiwaczach, którym przejechałem 120 tys km w Audi. Jedyna wada to za niska moc. Kiedy ktoś pogodzi się z manualem, to pozostaje tylko chip tunning.
~ColbyAK
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
Silnik bez zastrzezen. Poki co tylko lac i jechac. Duzo jezdze w trasie, z cala rodzina (2+3) i pelnym bagaznikiem, autostrada to czysta przyjemnosc... Nawet przy takim obciazeniu calkiem niezle sobie radzi, nadal jest elastyczny i nie ma wiekszych problemow z wyprzedzaniem.
~Paweł
Van 2.0 TSI 200KM 147kW
2.0 TSI to naprawdę cichy silnik i za to go chwalę! Słabnie dopiero od 160km/h w górę (myślę, że diesel 2.0 TDI 170km "szedł" lepiej przy prędkościach >160 km/h). Za to w zakresie prędkości najczęściej używanych przeze mnie (
~Mihoo888
Van 2.0 TSI 200KM 147kW
Wybrałem wersję Pb z racji przeznaczenia pojazdu- autem jeździ żona i wozi na co dzień 4 dzieci. Wybór padł więc na 200 konną benzynę z DSG. Wyraźnie cichsze auto vs diesel. Jeździ dużo łagodniej i przyjemniej (przynajmniej wg mnie i żony).
~Klops
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
Tutaj nie ma się do czego przyczepić. 170 koni - jakoś specjalnie się to nie odpycha, ale też nie sportowych wrażeń oczekujemy od pojemnego vana. Jest porządnie. Klekocze sobie i konsumuje absolutnie akceptowalne ilości paliwa.
~r34d0nly
Van 2.0 TDI CR BMT 177KM 130kW
Silnik bardzo mocny. Nawet przy wysokich prędkościach czuć że ma jeszcze zapas. Dla przykładu przy 170 jest w stanie wjechać bez straty prędkości pod stromą górę na autostradzie. Dla porównania Laguna 3 150KM nie dawała rady.
~Piotr
Van 2.0 TDI CR BMT 177KM 130kW
Jedyny minus iż podczas ujemnych temperatur nie mogłem zamknąć automatycznych drzwi bocznych. Zamarzał zamek. Reszta bez zarzutu. Mimo 177 KM nie jest to demon prędkości :)
~Piotr pan
Van 2.0 TDI-CR BMT 115KM 85kW
Super silnik to juz 2gi vw z tym silnikiem 1szy z przebiegiem 600tys bez problemow ten 530 tys i jeszcze 100tys nim zrobie i sprzedam dalej do ludzi. Duzo jezdze 240tys rocznie.
~Tromendous
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
Generalnie silnik jest OK. Kiedy jednak jest zimny potrafi lekko falować, choć nie widać tego na wskaźniku obrotów. Potem, gdy osiągnie swoją temperaturę wszystko jest OK.
Volkswagen Sharan II Van