Lista ocen Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 (35) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kulas
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Przyzwoicie, ale bez rewelacji. dolne przełożenia wyjątkowo krótkie i podczas ruszania ze świateł trzeba się postarać żeby dobrze wystartować. Tempa nabiera się dopiero od 4 biegu, tu zaczynają się dłuższe przełożenia. Ponadto, jak dla mnie (częste wyjazdy w trasę) przydałby się jeszcze 7 bieg, lub inne zestopniowanie, bo w tej chwili na 6 biegu przy 100km/h jest już 2100 obrotów - trochę dużo. Dlatego auto przy jeździe autostradą 140km/h...
~syron81
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Po raz pierwszy jest cos co mnie niepokoi czyli dwumas ktorego slychac przy tym przebiegu troche szybki. Poprzednio mialem Octavia II z tym samym silnikiem i dopiero przy 300 000km bylo slychac dwumas. Sprzedalem bez robienia go.
~Szeryf
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Wajcha chodzi u mnie dość sztywno. W mieście najczęściej używam 5 biegu - szybkie wachlowanie do piątki, a do szóstki ciężko dobić - spalanie na szóstce przy obrotach 2000 obr. nie zachęca.
~bartek@proban.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
DSG !!!! Cudo ! Nie rozumiem obaw co do automatów. Ta skrzynia jest niesamowita ! Płynność , niezawodność i komfort użytkowania to są argumenty które przekonają przyszłych użytkowników.Zdecydowanie polecam !!
~andrzej
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Dobrze zestopniowana skrzynia biegów , duży moment obrotowy powoduje że nie musimy często zmieniac biegów , a jeżeli już to robimy to wszystko jest O.K. Ocena 4,5
~tipos
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Przytrafiła się awaria złego zazębiania przy wrzucaniu II, okazało się że wymiana oleju w skrzyni pomogła. poza tym biegi wybiera całkiem przyjemnie
~chudy90ert
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Skrzynia manualna 6 biegowa pracuje się z nią miło i przyjemnie ale chętnie zamienił bym ja na DSG no ale na manuala tez nie mam co narzekać
~Robert
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
mam fenomenalną skrzynię DSG, szczerze wszystkim polecam. Jeśli kupię kolejne auto to tylko z tą skrzynią. Pięknie ciągnie, płynnie, rewelacja
~jarek.s5@wp.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
No tutaj 5 z plusem automat dsg poezja z jazdy na trasach do tego tempomat i nie chce sie z auta wysiadac cicho i przyjemnie
~macia18@poczta.onet.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
W zasadzie żadnych zastrzeżeń, biegi wchodzą precyzyjne, dźwignia umieszczona jest w odpowiednim miejscu, wajhowanie nie męczy