Lista ocen Volkswagen Touran III (48) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kon
Minivan 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik najlepiej radzi sobie nas pusto lub z mniejszym obciążeniem w zakresie między 50 a 130 km/h spalanie rośnie bardzo wraz z prędkością. Na autostradzie 4 osoby i bagaż w sumie ok 300 kg spalanie tempomat ok 140 km/h 10l/ 100 km temperatura ok 2 stopnie powyżej zera
~Kon
~elimelek
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Ogólnie silnik sprawia pozytywne wrażenie. Dźwięk nie jest zbyt miły na wysokich obrotach ale da się znieść - rzadko wkręcam powyżej 3000obr/min. Głównie podróżuje sam więc jest dla mnie ok. w 4 osoby nie ma problemu. Jeżdżę raczej spokojnie więc silnik OK. Chciałem benzynowy.
~tvh@onet.pl
Minivan 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik po ponad 3 tyś przebiegu nie pali oleju.Własnie dziś pierwsza wymiana oleju po dotarciu.Nie lubię opinii o wieloletnim oleju który wymienia się raz na 2-3 lata.Ja wymieniam co 10-12 tyś. od 1,5 tyś obrotów czuć turbinkę.150 koni to dobry wybór.Zrywny ,płynna jazda znakomity.
~Łukasz
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Nieco za słaby jak na te gabaryty oraz przeznaczenie. Auto doładowane zdecydowanie nie ma mocy. Na pewno nie będzie stanowiło zagrożenia na drodze, ale... nie ma komfortu jazdy na drodze wymagającej np wyprzedzania.
~MM93Fan
Minivan 2.0 TDI SCR 190KM 140kW
Wybrałem sprawdzoną jednostkę 2.0 TDI w najmocniejszej wersji 190 KM. Auto ma naprawdę przyzwoitą dynamikę (8 sek. do "setki"), a 400Nm pozwala na bezstresowe wyprzedzanie. No i cieszy przy tym wszystkim naprawdę niskie spalanie :)
~Rad
Minivan 2.0 TDI 150KM 110kW
Absolutnie bez zastrzeżeń - 150KM w zupełności wystarcza do dynamicznej jazdy. Spore zużycie Ad-Blue - cóż trzeba być w zgodzie ze środowiskiem. Dynamika jest bardzo dobra, nawet z pełnym obciążeniem.
~Xeno
Minivan 2.0 TDI 150KM 110kW
Wiedziałem czego się spodziewać. Dosyć dynamiczny w połączeniu z DSG. Nie jest to demon prędkości, ale do normalnego przemieszczania jest idealny. Przy wyprzedzaniu także dobrze sobie radzi.
~Mitsu4
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Samochód z produkcji 2019 więc już z filtrem gpf. Niestety ma to negatywny wpływ na osiągi oraz spalanie. Przyspieszenie wg producenta to teraz 9.3 (jest gorzej), poprzednio było 8.9. Kultura pracy dość niska.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touran III
6,9
8,7
~Mariusz
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
1,5 150 km. jak dla mnie wystarczy, przyspiesza sprawnie przy załadowanym aucie. Przy ciężkiej nodze ma apetyt na paliwo. W dużym mieście przy spokojnej jeździe 8,5 - 10l/100km