Lista ocen Volvo 460 (86) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szymon tipos-luk@wp.pl
Sedan 1.7 90KM 66kW
Ogrzewanie o.k. nawet rewelacja, ale za to z chłodzeniem jest już zdecydowanie gorzej, głośny wentylator, a poza tym ZAPOMNIELI O FILTRZE POWIETRZA !!! (nie do pomyślenia, choć sam już sobie zrobiłem z włókniny, naciągnołem na obudowę i zaczepiłem wsuwkami tapicerskimi)
~KarolS
Sedan 1.8 90KM 66kW
szału nie ma. Przy wilgotnym powietrzu szyby zaparowują jak w innych autach. Przy włączonej klimie nic takiego się nie dzieje. Ogrzewanie super 5 min pracy silnika i nawet przy 30 stopniach mrozu już się robi cieplej. Skandynawia heh
~robert
Sedan 2.0 109KM 80kW
klima w porzadku, ogrzewanie również, wnętrza, foteli, lusterek i postojowe ;) moze tylko jeden minus, drogi filtr przeciwpyłkowy prawie 100 pln, (brak zamienników) i jak jest zapchany to wentylator nie dmucha, ale mozliwe ze do dolegliwość każdej wentylacji
~jachuk2@wp.pl
Sedan 2.0 110KM 81kW
Jest klima u mnie także nie mam co dodać - chociaż jedno mógłbym - testowałem klimę w Hondzie CR-V i... W Volvo jest skuteczniejsza dwukrotnie.Od razu czuć powiem chłodu. Nagrzewanie jest jak wszędzie-jak się silnik nagrzeje to grzeje hehee
~Marcin
Sedan 2.0 110KM 81kW
Na minus jest hałas którego dostarcza wentylacja - bardzo głośna praca tego układu. Jednak ogrzewanie działa bardzo dobrze. Szybko po uruchomieniu silnika jest ciepło, nawet przy bardzo niskich temperaturach zewn.
~Placek337
Sedan 2.0 110KM 81kW
Cicho i dobrze. Dwa słowa określające pracę wentylacji i ogrzewania. W swoim Volvo posiadam klimatyzację manualną i muszę powiedzieć że 3min i wsiada się jak do lodówki w lecie :D
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
bez zastrzeżeń, nawiew na nogi jest świetnie rozwiązany ,bo ciepłe powietrze omiata całe nogi a nie wieje w jedno miejsce powodując nieprzyjemne uczucie gorąca i pocenie się nóg :P
~jacol
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
latem jest dobrze mam wersje z el. dachem, zimą silnik potrzebuje około 5-7 minut i w kabinie jest już przyjemnie, polecam jednak przy kupnie "upolować" wersje z klimatyzacja...
~hefes@interia.pl
Sedan 1.8 90KM 66kW
Ogrzewanie jest mocnym atutem tego autka. Szybko się nagrzewa nawet w zimie przy ok. -10 stopni C. Klimatyzacji jeszcze nie zdążyłem sprawdzić ale słyszałem, że idzie znieść:))
~Sebastian
Sedan 1.6 82KM 60kW
Ogrzewanie... bajka. Bez skrobania szyb w zimę. Wystarczy puścić ogrzewanie na pełną moc i po kilku minutach mamy odmrożone szyby. Wielki pozytyw za to.