Lista ocen Volvo 480 (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marianek89
Coupe 1.7 Turbo 120KM 88kW
Jak na razie nie zachwyciła mnie jeszcze niczym szczególnym, przełożenia powinny być krótsze, dosyć nieprecyzyjna, możliwe, że jest to spowodowane zużytym łożyskiem wybieraka skrzyni biegów, sie okaże jeszcze;)
~majki
Coupe 2.0 110KM 81kW
Dobrze zestopniowana, nie za długa nie za krótka. mi osobiście bardzo pasuje...minusem są wycierające sie tulejki przy dźwigni, co powoduje, że lewarek lata "jak żyd po pustym sklepie"...ale koszt oryg. tulei to ok.70zeta!
~Bartek
Coupe 1.7 Turbo 120KM 88kW
Jezeli sprawna to jest OK. Czeste problemy z praca "lewarka" - wyrabiajace sie tulejki plastikowe powoduje brak dokladnosci i latanie drazka. Troche "dziwne" zestopniowanie - krotka 1-ka i 2-ka od 3-ki w gore OK.
~Marcin
Coupe 1.7 106KM 78kW
Po drodze z południa nad morze w łodzi wypadła 5-ka. Cała droga na 4 i z powrotem również. Po powrocie okazało się, że pękła guma i olej poleciał ze skrzyni.. Ale ta wytrzymała :) Każde inne auto by padło :)
~paulwo@epf.pl
Coupe 1.7 Turbo 120KM 88kW
dalem 4 chociaz wlasnie mam problemy tulej prowadzaca lozysko oporowe calkowicie sie zdarla, okazalo sie to przy wymianie sprzegla ktore tez siadlo. Gdy wszystko bylo sprawne skrzynia biegow dzialala dobrze.
~Marian S T
Coupe 1.7 Turbo 120KM 88kW
osobiście wydłużyłbym jedynkę. I tak ma dużo za dużo mocy, żeby zerwać przyczepność na każdej nawierzchni. Pozatym niewidoczna, czyli właściwa praca.
~glorfindel7@op.pl
Coupe 2.0 110KM 81kW
w zimie bywa, że jedynka ciężko wchodzi co w zasadzie mnie nie dziwi. poza tym skrzynia jest dużym atutem tego auta. wszystko wchodzi leciuteńko i dokładnie
~Krzysztof Kowalski
Coupe 1.7 102KM 75kW
Automat 4-biegowy ,elastyczny przełącza miękko szybko redukuje,ma skłonnoś do rozszczelnienia przy przegubach, poza tym ok
~patryk-grzybowski@o2.pl
Coupe 1.7 Turbo 120KM 88kW
Moim zdaniem idealnie - bez zgrzytów, bardzo precyzyjna, tylko skok lewarka trochę za długi.
~matzuz@hotmail.com
Coupe 2.0 110KM 81kW
No to chyba jak dla mnie najwiekszy mankament mojego samochodu,no ale auto najnowsze nie jest...