Ocena kierowcy - Volvo S80 II Sedan Facelifting

Wojtek, 8 lat temu
Silnik 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Rok produkcji 2015
Volvo S80 II Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW od 2013 - Oceń swoje auto
Ja osobiście polecam wszystkim.
Jak na wielkość auta pali bardzo mało. w trasie 5,5 w mieszany trasa i miasto 6,2-6,3 - jak na wagę 1700 kg i 181 km to raczej niewiele. Silnik cichy i dosyć dynamiczny, wystarczający do codziennej nawet szybkiej jazdy, przy czym charakter auta skłania do spokojnej jazdy.
W moim przypadku manualna. jest ok. Skoki przeciętne, włączanie biegów przyjemne lekkie. Podobnie jak silnik nie skłania do sportowej jazdy ale jast bardzo ok.
Też jest OK. Raczej nastawiony na komfort. Przyjemnie buja na nierównościach. Na zakrętach i przy szybszej jeździe ok. Nie jest to sportowy samochód ale przy szybszej jeździe niczym negatywnym cię nie zaskoczy. Jak chcesz twardy samochód sportowy to kup coś innego.
Ponownie napisze że jest OK. zawieszenie komfortowe, wyciszenie bardzo dobre, siedzenia bardzo wygodne, miejsca również z tyłu dużo. Samochód nastawiony na komfort.
wady to brak ekranu dotykowego do nawigacji. Ustawiamy wszystko pokrętłami i nie jest to optymalne rozwiązanie. Ponadto mnie brakuje informacji czy jadę na światłach dziennych czy mijania. żadna kontrolka informująca o tym się nie świeci (ustawienie świateł w trybie AUTO). Ponadto jest świetna, przejrzyście i jasno.
Działa bardzo dobrze. Nie mam jakichkolwiek uwag. Z tyłu są osobne nawiewy na dla pasażerów.
z tyło ok z przodu ok. Ja chlałbym troszkę więcej miejsca na nogi z przodu. Wysoki osoby mogą oczekiwać więcej.
jest zdecydowanie lepiej niż w mondeo, insignia. Tymi jeździłem i widzę dużą różncę na korzyść VOLVO. Jest cicho.
cena nowego około 140 kpln. To dosyć rozsądna cena jak na takie auto. Zużycie paliwa bardzo niskie. Przeglądy średnie. Moim zdaniem dobrze.
Wg mnie bardzo dobrze przynajmniej na teraz. W promocji samochód niewiele droższy o mondeo, insignia, pasat a sprawia wrażenie o wiele bardziej dopracowanego.
Jak na razie nie wystąpiła żadna usterka.
brak - ale mały przebieg.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW [l/100km]

5,7