Lista ocen Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW 1999-2004 (60) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Thorgal
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Nie mam zarzutów. Lubię jak biegi wchodzą z \"kliknięciem\" i ta skrzynia daje to uczucie panowania nad sobą. Skok lewarka nie za długi, wszystko wybiera dobrze i precyzyjnie. Naprawdę dobra skrzynia. Nic nie zgrzyta, nigdy nie było problemów. Jednak w poprzedniej mojej Maździe skrzynia trochę lepsza. Może to kwestia jeszcze lepiej dopasowanych przełożeń i ciut krótszych ruchów drążkiem.
~Kazik
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Skrzynia ogólnie ok, ale nie jest bez wad. Utrzymanie jej w stanie idealnej funkcjonalności wymaga wkładu finansowego. (tulejki wybieraka)- niby nic ale zawsze coś. Druga rzecz to sprzęgło które jak jest nowe to ok. ale mając około 180000 km przebiegu trzeba liczyć się z jego wymianą. Ceny są dość wysokie i przyprawiają o ból głowy.
~Paweł
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Dobrze daje 4 bo czasem 3 nie wchodzi jak się za lekko sprzędło przyciśnie. Nie jest tak dobra jak silnik, długość przełożeń świetna 5 bardzo długa.Przy 150km/h zaledwie 3100 obr/min. i wciąż jest cicho. Ogólnie nie ma na co narzekać ale moje poprzednie auto choć starsze miało precyzyjniejszą Audi A4
~maniek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
w koncu renowka to nie ma co sie spodziewac rewelacji. koniecznie tylko orginalny olej. wymiana uszczelniacza skrzyni dosc czesta i droga (300zl sama roboTA) KOLO DWUMASOWE za szybko siada koszt 1200zl tragedia luzy na drazku zmiany biegow po dluzszej eksploatacji
~Aleksander
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Eleganckie przełożenie, jeżdżąc po mieście właściwie nie mogę wrzucić piątki bo się dusi. Jedyne co, to że po 16 latach CZASEM(nie wiem od czego to zależy) ciężko wbija na te "dolne" biegi, czyli chodzi mi o zmianę jedynka-wsteczny i na odwrót.
~Mario1
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Jeżeli chodzi o skrzynię biegów, to nie mam z nią żadnych problemów, jedynym mankamentem do jakiego mogę się przyczepić jest to, że podczas jazdy dźwignia lekko przestawia się do przodu przy wciśnięciu gazu i wraca po jego odpuszczeniu.
~lukas
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Tu też nie można narzekać. Skrzynia jest dobrze zestrojona i póki co bezobsługowa. Do 4 biegu dobre przyspieszenie, nie wpada w \"turbo-dziurę\" 5-tka bardzo ekonomiczna - około 130km/h przy 3tys. obrotów i około 6,5l spalania.
~olej
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Bardzo elastyczna - zbiera się już od 1500 obrotów, a od 1000 też da radę. Turbodziura mało wyczuwalna. Na autostradę brakuje 6-go biegu. 140km/h to już 3000 obrotów - jest trochę głośno.
~jacek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Jak na silnik diesel przystało biegi są dość krótkie w porównaniu do benzyny. Biegi wchodzą precyzyjnie chociaż wyeksploatowane kolo dwumasowe powoduje trudności w dokładnym wybieraniu.
Dziennik kosztów dla Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW
6,4
~acpoland
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Dokładnie przy 200 000km skonczyło sie sprzęgło. Wymieniłem również łożysko i dwu mas firmy LUK - tej firmy zestaw sprzęgło plus dwu mas idzie nie pierwszy montaż. Dobry olej i skrzynia pracuje jak nowa.