Lista ocen Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW 1999-2004 (60) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Thorgal
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Mam wersję z automatyczną klimatyzacją, dlatego deszcz, zimno i gorąco nie stanowią przeszkody. Jeden z patentów w tym samochodzie, to automatyczne włączanie się klimatyzacji przy nawiewie na szybę przednią. Nie do końca to do mnie przemawia, ponieważ gdy przełącza się nawiew na inną część samochodu, przy wyłączonej klimie, to szyba momentalnie paruje (pomimo nowego filtra) a rozwianie tego zajmuje dobrych kilkanaście minut. Poza tym nawiew i...
~Tomek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Przecietnie. Na tle nowych konstrukcji (np. ww. Octavia II z 2009 r., ktora uzytkowalem sluzbowo przez 1,5 roku) wypada slabo, trzeba dosc dlugo czekac az zacznie grzac (i pozniej az nagrzeje wnetrze). Wlaczanie wentylatora na 5-6 jest uciazliwe ze wzgledu na duzy halas. Rowniez klimatyzacja w upalne dni sprawdza sie dobrze jedynie na trasie przy predkosci od 120km/h. Przy jezdzie w miescie/w terenie zabudowanym nie daje rady stale utrzymac...
~darknoid
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Fabrycznie Klimatronik jest made in Poland, nie mam za dobrych doświadczeń z klimatyzacją ponieważ kupiłem autko z (lekko!?!) uszkodzoną klimatyzacją/ogrzewaniem. Problem występuje po stronie elektryki. Włączając sobie nawiew na np. 3, wariuje i wieje raz 2, raz 5, raz 3, potem stoi na 3, i znów szwankuje, czasami denerwuje ale ogólnie nie jest źle. Może to wyjątkowy problem a nie jakaś wada produkcyjna.
~Primosz
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Klimatronik skuteczny w 100%. Kabina nagrzewa się bardzo szybko. Ogrzewanie foteli przy skórzanej tapicerce zimą ratuje d..sko. Mam jedynie małe \"ale\" co do samej wentylacji. Kiedy na zewnątrz jest dużo wilgoci bądź też różnica temperatur większa, tylne szyby wiecznie zaparowane. Przy manewrowaniu trochę staję się to upierdliwe. Przydałby się nadmuch na boczne szyby w części bagażowej.
~Jm
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Myślałem, że jeżeli to Szwed to będę miał zimą saunę, ale niestety ogrzewanie jest dość słabe gdy temperatura zewnętrzna schodzi poniżej -5 (nie wykluczam tutaj możliwej usterki) Klimatyzacja chłodzi bardzo dobrze, ale funkcji klimatronik lepiej nie włączać, komputer chyba kompletnie nie ma pojęcia o dostosowaniu się do wybranej temperatury - ciągle hałasuje itd itp
~m.a
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Pamiętajcie o wymianie filtra kabinowego. Przy zapchanym dmuchawa wyzionie ducha a szybki i tak będą zaparowane. w rocznikach starszych niż 1999 rok nie występował. nie dajcie się zwieść jakiemuś nierzetelnemu mechanikowi że jest. Filtr nie nalezy do najtańszych gdyż jest węglowy i na dodatek w ramce - ja zapłaciłem 70 zł. dla porównania do mondeo dałem 25 zł.
~olesz77
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
niestety źle ... moim wypadku to wręcz tragedia ... panel z funkcją \"auto\" ... po przełączeniu w tym ustawieniu w letnie gorące dni klima nie dawała rady ... nawiew zmieniał prędkość dmuchawy ustawienia miejsc nawiewu ... po ręcznym ustawieniu trochę lepiej ale wiele do życzenia pozostawiało ... z nagrzewaniem już dużo lepiej
~jacek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Wentylacja jest dość przeciętna, słaby nawiew na nogi, słaby nawiew na szybę. Wymiana filtra przeciwpyłkowego i czyszczenie nic nie zmienia. Klimatyzator auta jest dość wydajny i w gorące dni chłodzi wystarczająco,czego nie można napisać o ogrzewaniu - być może to diesel?
~Vlad
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
W moim akurat jest nieco kulawa. Przy wyłączonym nawiewie szybko staje się duszno. Do tego climatronic potrafi dmuchać albo zimnym albo gorącym (niema czegoś pomiędzy), ale może to być wada danej sztuki. Z resztą wad ta klima ma dużo - patrz niżej.
Dziennik kosztów dla Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW
6,4
~ZONQ_MZ zonq.mz@gmail.com
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
W mojej wersji mam klima-tronik, ustawiam tryb AUTO i a resztą zajmuje się komputer. Świetna rzecz, zwłaszcza przy zaparowanych szybach - przy ustawieniu nawiewu na szyby klimatyzacja uruchamia się automatycznie błyskawicznie odparowując całą kabinę.