Lista ocen Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW 1999-2004 (54) - Widoczność

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Trochę mało widać w lusterku wstecznym, ale to może wrażenie z przesiadki z trzydrzwiowego hatchbacka. Te słupki ( to są A bodajże) nie ograniczają widoczności na boki jak to jest np. W golfie plus którym mam od czasu do czasu przyjemność jeździć. Jedyne na co zwraca się uwagę to przy dużym słońcu i odpowiednim kącie padania promieni długa deska rozdzielcza odbija się na przedniej szybie co czasem może irytować, ale nie jest tak źle jak...
~Thorgal
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Jak pierwszy raz wsiadłem, to myślałem, że ktoś zasłonił górną część przedniej szyby. Początkowo inne ustawienie fotela (trzy płaszczyzny!!!) poprawiło sytuacje ale trzeba powiedzieć szczerze, że widoczność jest ograniczona przez krótką przednią szybę. Nie jest to Multipla, więc nie ma co wspominać o słupkach, ale są mniejsze i mniej przeszkadzające niż w Maździe. Na boki i do tyłu widoczność normalna. Bardzo dobre światła przednie. Mazda...
~darknoid
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Lewy i prawy słupek z przodu potrafi na prawdę mocno przysłonić. Powstaje duży, martwy punkt. Raz miałem sytuację, gdzie wjeżdżając na rondo, nie zauważyłem samochodu będącego na rondzie ponieważ całkowicie schował się za słupek. Na szczęście hamulce są dobre. Teraz każdy wyjazd ze skrzyżowania czy wjazd na rondo odbywa się poprzez rozglądanie się czy NA PEWNO nic tam nie ma, głowa w przód, głowa w tył i heja.
~Tomek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Bez zarzutow- to auto o raczej klasycznych liniach, bez wysoko prowadzonej linii okien itp. Maska jest rowniez stosunkowo dluga i o niewielkim opadzie, dzieki czemu latwiej niz w nowszych konstrukcjach wyczuc gdzie sie konczy. Jeden punkt odejmuje jedynie za stosunkowo male (jak na dzisiejsze standardy) lusterka zewnetrzne. Np. Octavia II goruje tutaj zdecydowanie.
~Marcin
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
do przodu widać, ale... Ale jak podjedziesz pierwszy do świateł na skrzyżowaniu to lipa. Szyba przednia jest niska i przez to nie widać sygnalizatora zwłaszcza tego który wisi nad jezdnią. Tu jest nie za bardzo. Natomiast tył? Tył jak tył! W kombi taki sobie z tą widocznością.
~lukas
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Tutaj ciężko coś napisać. Lusterka dobrze pokrywają otoczenie samochodu. Parkowanie jest łatwe. Widoczność przez tylną szybę mniejsza niż w większości kombi, ale całkowicie wystarczająca. Słupki niedużej szerokości mimo, że w bocznych są poduszki powietrzne.
~ZONQ_MZ zonq.mz@gmail.com
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
W porównaniu do mojej astry widoczność jest dużo lepsza, chociaż by ze względu na umiejscowienie słupka nieco dalej aniżeli w OPLU. Tylna szyba w kombi pokazuje wszystko nieco bliżej niż jest w rzeczywistości ale to raczej zaleta niż wada.
~acpoland
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
jak na takiego "składaka" to świetnie. Widocznośc ok, duze szyby ale lusterka za małe. Aha dla kierowców do 180 cm siedzenia ok, dla wyższych moga sie okazac za krótkie siedziska przednich foteli.
~Paweł
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Jest dość dobra ale mała powierzchnia szyb. Najgorsza widoczność do tyłu mała szyba, przód i boki przeciętnie.Delikatna przednia szyba prawie od każdego kamyczka robi się \"pajączek\".
~Primosz
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Nie 5 bo przednie słupki trochę ograniczają widoczność i pieszy potrafi czasem zaskoczyć na pasach. Z tyłu jak to w kombii... Czujnik parkowania w tłocznym i ciasnym mieście bardzo się przydaje.