Lista ocen Volvo V50 1.8 125KM 92kW 2005-2010 (11) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~yaro
Kombi 1.8 125KM 92kW
Jeździłem wcześniej BMW 3, Mondeo, Passatem, Focusem... Nic się nie równa z V50. Kupiłem, jak inni dla design\'u, ale użytkując zakochałem się w komforcie ( np. takich foteli nie miałem w żadnym aucie ). Przy tym silnika niemal nie słychać - zwłaszcza jeśli jeździ się eco. Super seryjny sprzet audio, doskonałe prowadzenie - trzyma się drogi jak focus. Póki co bezawaryjny ( może dlatego, że benzyna ). Spalanie OK - miasto 9l/100, trasa -...
~Piotr N.
Kombi 1.8 125KM 92kW
Silnik flexifuel, Mieszkam w Szwecjii i tutaj ten silnik oplaca sie najbardziej.Diesla nie kupilem bo problem w zimie i wysoki podatek w szwecjii ( za flexifuel zwraca mi 10 tys koron po 6 mc urzytkowania i place minimalny podatek z auto, a i tak leje benzyne, przy takich cenach nie oplac sie lac etanolu, takze jeszcze na nim ni jezdzilem. Silnik dosc elastyczny, od 2500 obr, dobrze przyspiesza od 4000 obr, przy niskich obrotach go nie...
~Mateusz
Kombi 1.8 125KM 92kW
Silnik całkiem ładnie pracuje, jest tylko jeden mankament - zdarza się ze na biegu jałowym po dochamowaniu biegiem obroty falują, jest to znany problem z zaworem EGR, po aktualizacji programu w VOLVO problem jest mniejszy bo obroty wracają do normy po 1s, natomiast jedynym rozwiązaniem jest nowa przepustnica i najlepiej oryginał bo zamiennik może powodować ten sam problem, problem ten nie koliduje z normalna jazda.
~Izka1047
Kombi 1.8 125KM 92kW
Nie pobiera oleju, jak niektórzy twierdzą, mam styczności z ludźmi którzy czepiają się że ten silnik jest na to podatny, a oni użytkują 2.4, 2,4i, 2.5T I szczerze, oni są częściej na warsztatach niż ja w ciągu roku który użytkuje auto, jedyne co wymieniałam to olej w skrzyni, w silniku i piastę
~Ogryzek
Kombi 1.8 125KM 92kW
Nie mam zastrzeżen jest to silnik od Forda, 1.8 Duratec. Dynamika nie powala, ale w końcu to tylko 125 KM, jak się go rozbuja na trasie to jest ok. Jedyna usterka jaka mi się narazie przytrafiła to nierównomierne obroty na biegu jałowym ale ten silnik podobno tak lubi...
~Paweł
Kombi 1.8 125KM 92kW
125KM może wydawać się za mało do prawie 1.5t. W mieście jest w sam raz. Na trasie nie ma większych problemów. Trzeba pamiętać, że to benzynowy silnik i wciskającej w fotel mocy dostaje przy 3-4tys obrotów. Mietki po przesiadce z diesla i tak będą hejtować.
~Łukasz
Kombi 1.8 125KM 92kW
Dobrze. Bardzo ekonomicznie. w trasie dynamiczny. Mógłby trochę lepiej zbierać się od dołu do miasta. Bo trzeba go wkręcać w obroty by jeździć dynamicznie. zaczyna się zbierać dobrze dopiero od 3 tysięcy.
~Mikołajek
Kombi 1.8 125KM 92kW
W danym modelu zdarzają się wadliwe silniki a mianowicie wadliwe fabrycznie pierścienie co może kończyć się równomiernym dolewaniem oleju co benzyny.
~marph1979
Kombi 1.8 125KM 92kW
Silnik Forda na łańcuchu rozrządu. Wystarczająca dynamika. Spalanie zgodne ze specyfikacją producenta. Wtedy kiedy moc jest potrzebna to jest
~PaPel
Kombi 1.8 125KM 92kW
1.8 125koni daje rade ale przydal by sie większy. Instalacja LPG go zabiła po 110t km z gazem