Lista ocen Volvo V70 I (101) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uprightbassmatt
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Biegi wchodzą bardzo ładnie i miękko, ale zimą po rozgrzaniu. Na zimno skrzynia przez jakiś czas dość ciężko chodzi jak to zwykle bywa w niskich temperaturach. Czasem zgrzytnie jedynka, ale ogólnie manual na 5 i tyle też biegów mam. 6-ka przydała by się w trasie, ale i tak grzech narzekać. Krótkie skoki wygodnego lewarka. W mieście dobija trochę ciągłe machanie owym lewarkiem, ale da się to obejść. Ostatnio pomijam IV bieg i ciągne trochę...
~Marek
Kombi 2.0 20V 180KM 132kW
Rewelacja, przy spokojnej jeździe czy z przyczepką bez najmniejszego problemu zmienia się biegi zupełnie nieodczuwalnie. Przy dynamicznej też daje radę. Nie trzeba machać dźwignią i celować w biegi, wszystko ładnie i elegancko wchodzi. Niestety często się zdarza, że ktoś przed nami jedzie z prędkością między naszymi biegami np. Za szybko na 3 i za wolno na 4 bieg i wtedy jest do wyboru albo piłować, albo dusić. Na szczęście można tym sprawnie...
~kosmal3006
Kombi 2.0 20V 180KM 132kW
Zmiana biegów precyzyjna i przyjemna. Nie haczy, chodzi lekko i płynnie. Synchronizowany wsteczny bieg. Kiedy auto toczy się jeszcze do przodu można spokojnie wrzucać Rkę bez obawy o zgrzyty. Na postoju wsteczny też zawsze wchodzi bez problemów za pierwszym razem, co nie jest takie oczywiste w innych nawet nowszych samochodach. Jak już pisałem - wolałbym krótsze przełożenia, ale to nie wada tylko raczej gust, więc nie zaniża oceny. Zero...
~mnich
Kombi 2.5 20V Turbo AWD 193KM 142kW
automat.. całkiem szybka reakcja na kick down. Trochę brakuje piątego biegu, ale za to zmienia je dosyć szybko. Posiadając 3 tryby pracy (sport, econo i winter) praktycznie cały czas jeżdżę na sport - dzięki czemu udało się zejść o ok. 1l/100 km zużycia paliwa. Nie wiem czemu tak jest i co jakiś czas przełączam na econo i znowu zużycie wzrasta... może to wina jakiegoś błędu, a może w trybie econo nie należy za szybko jeździć ;)
~koraszek
Kombi 2.0 126KM 93kW
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie. Zero zgrzytów zawieszeń czy innych czynności utrudniających wrzucenie biegu. Poszczególne biegi mają dosyć długie przełożenia na 1 biegu można pojechać 60 km/h a w sumie bardziej przydatne na 5 biegu przy 100 km/h mamy nieco ponad 2 tysiące obrotów stąd brak hałasu w środku. W mieście można korzystać z 4 i z 5 jadąc 60 spokojnie wrzucamy piątke i auto się nie dusi.
~Hulit@o2.pl
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Masakra posiadam automat 4 biegowy z nadbiegiem. Naprawa kosztowała 6 tysi, bo żaden idiota nie założył kontrolki oleju. Zgubiłem olej, być może dlatego że zawadziłem o coś, nie wiem... Ale wydaje mi się, że w tej klasie samochodu czujnik oleju w skrzyni powinien być, a nie tylko jakiś bagnet i to dość trudno dostępny.
~Tommi
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Skrzynia pracuje wzorowo. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, delikatnie, płynnie, sama przyjemność. Przełożenia bardzo dobrze dobrane - odpowiednio do elastyczności silnika. Super! Czasem tylko przy dłuższej jeździe powyżej 120km/h brakuje mi \"szóstki\", ale za to nawet przy 160km/h nie traci dynamiki.
~toomtoom
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
płynne przełączanie biegów, dość szybki kickdown, czego więcej chcieć w końcy to klasyczny automat bez tej obecnej wyrafinowanej elektroniki i w związku z tym na pewno trwalszy - uwaga jeśli już zacznie się wymianę oleju w skrzyni to TRZEBA to robić regularnie co ok. 40 tys. km
~Staszek, Volvo V70XC 2,5 T 1998 rok automat
Kombi 2.5 20V Turbo AWD 193KM 142kW
automat z funkcjami sport, economic i winter, dobre przełożenia, potrafi zaskoczyć pozytywnie w przyśpieszaniu mimo rozmiarów autka, jeśli dba się o skrzynię potrafi długo służyć, również przy umiejętnej jeździe
~herr_Grom
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Stosunkowo krótki skok, wytrzymała, nie miałem z nią nigdy problemu... Niestety mam tylko porównanie z Oplem (choć to dobre auto było - skasowałem w grudniu 2007), jednak w tym porównaniu Volovina wychodzi rewelacyjnie.