Lista ocen Volvo V70 II (122) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzychu83
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
skrzynia hmmm ... jest dobra ale mogla by byc lepsza :) moze to tylko w moim modelu ale z rana biegi wchodza dosc cieżko puzniej jest juz duzo lepiej, do doskonalosci brakuje ale odpukac aby tak dalej to bedzie git :D
~pawel2481@wp.pl
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Ja posiadam automat. Spisuje się bardzo ładnie, biegi zmienia elastycznie bez szarpnięć. Tylko przydał by się 6-ty bieg, ponieważ podczas jazdy powyżej 170 km/h są zbyt duże obroty i zaczyna robić się troszkę głośniej. Ogólnie ok.
~Oleksy
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
posiadam automata,wolałem manuala ponieważ te skrzynie w tych modelach były brane z audi tiptronic ,jazda sport i zima w trybie ze skrzynią aut. daje frajde z jazdy,,,,przejechałem się raz automatem i nigdy nie zmienie na manuala;D
~Piotr Wyszecki
Kombi 2.4 170KM 125kW
Automatyczna AW5 - przekładanie biegów powoduje szarpnięcia, - gdy przekładnia ustawiona w położeniu "D" i wciśnięty jest pedał hamulca, po jego zwolnieniu potrafi szarpnąć i dochodzą nieprzyjemne stuki z zawieszenia.
~Radek C.
Kombi 2.4 TD 130KM 96kW
Skrzynia automatyczna - zdecydowanie za słaba do tego silnika. Szarpie przy redukcjach z 2 przełożenia. 2 lub 3 razy przeszła w tryb awaryjny po dłuższym przelocie z prędkością powyżej 150 km/h.
~Volvofan na zakręcie
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Mam automat. Na razie "odpukać" działa dobrze, ale codzienny strach czy nie pojawi sie złowrogi komunikat "Skrzynia beigów wymaga serwisu" albo cos podobnego psuje nieco radośc z jej użytkowania
~Andrew
Kombi 2.4 TD 130KM 96kW
Automat po przyswyczajeniu nie zamienią na inną :) Przejechałem 270 000km ze skrzynią nic się nie dzieje. Wymiana oleju co 80 000km to koszt ok 600zł - brak zamienników oleju do skrzyni - sam olej to ok 400zł.
~Paweł
Kombi 2.4 TD 163KM 120kW
Mam manual- zestopniowana bardzo dobrze, tak samo z przełączaniem biegów. Przy tej mocy zastanawiałbym się nad automatem, ale z tiptronikiem, bo w mieście to bajka, ale jednak poza miastem wolę manual
~djf01@op.pl
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie, skrzynia nie haczy. Według mnie trochę za długa droga prowadzenia lewarka, ale po tygodniu można się przyzwyczaic. Bardzo dobre zestopniowanie biegów.
Dziennik kosztów dla Volvo V70 II
8,4
11,9
13,0
~tomek
Kombi 2.4 T 200KM 147kW
Dałem dobrze, ponieważ fajn ie gdyby jeszcze 6 buieg był, ale i tak przełożenie fajne, jak w dieselu. 130km/h i ok 3000/min. Biegi wchodzą gładko, bez problemów