Lista ocen Volvo V70 II (122) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 2.5 i 20V 210KM 154kW
5 biegowy automat miał jedną poważną wadę - brakowało 6 biegu, byłoby zdecydowania bardziej komfortowo. Trochę za długo się zastanawiał przy redukcjach. Przy około 150 tys. km zaczął trochę kaprysić - długo zastanawiał się nad zmianą, przeciągał na danym biegu. itp. Pomogła wymiana oleju w skrzyni za około 500 zł.
~Marek
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Dość precyzyjnie wchodzą biegi. Brakowało 6 biegu ale w moim zajeżdżonym egzemplarzu zaczynało stukać już w skrzyni. Prawdopodobnie były to już luzy na kołach zębatych. Auto odkupione od oszusta taksówkarza z Katowic jak się później zorientowałem, dlatego już była tak zakatowana. Ale trzeba przyznać że działała bez zarzutu.
~BADY
Kombi 2.3 T5 250KM 184kW
Automat fatalny! W VOLVO nie naprawiają tylko na nową wymieniają koszt 16000,- 18000,- zł paranoja. Byłem w paru serwisach w Warszawie i w każdym mi powiedzieli to samo to już nie jest to volvo co kiedyś a jest to moje czwarte i tylko to sprawia kłopoty. Jak to powiedział jeden z Panów w serwisie to kundel ( już nie Szwecja ) SZKODA
~Grzegorz
Kombi 2.4 170KM 125kW
Co do skrzyni - nie jest to nic, czym można się zachwycać. Na zimno między 2 a 3 biegiem czuć szarpnięcie, podobnie przy redukcji. Mechanik badający tę przypadłość stwierdził, że te skrzynie po prostu tak mają. Inna sprawa jest taka, że Volvo do auta tej klasy powinno włożyć trochę lepszą skrzynię.
~Dinram
Kombi 2.4 170KM 125kW
Skrzynia poprawna i nie awaryjna, jak głosi opinia. Może to dlatego, że to klasyczny automat, a nie geartronic. Dobrze zmienia biegi i czuje, kiedy chcę auto przeciągnąć, redukcja działa bardzo dobrze. Niedługo jednak warto zmienić olej, gdyż czasem czuć delikatne szarpnięcia.
~Maciek
Kombi 2.4 T AWD 200KM 147kW
Skrzynia biegów jak jest sprawna to jest super. Czysta przyjemność. Idealnie zestopniowana. Przy 190tyś zaczęła wyć (wymieniłem łożyska) Przy 240tyś zmieliła zębatki na połączeniu z napędem. Miałem sporo aut i nie wiedziałem, że skrzynia może sie w ogóle zepsuć..
~Tomek
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
skrzynia 6 biegowy manual to udany wybór ale moim zdaniem szósty bieg mógłby byś troszeczkę dłuższy (silnik jest dosc mocny) O ile się nie mylę w obecnej konfiguracji "szóstka" jest 13 % dłuższa niż "piątka" w wersji 5-biegowej
~Rychu
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Manual, z obrzydzeniem kupiłem manuala, ale taką poradę otrzymałem od fachowca (poprzednie Volvo było z automatem) no cóż jeden pedał za dużo i w korku boli noga za to mniej pali, mimo niemałego przebiegu biegi \"wchodzą jak po sznurku\"
~Krzysiek
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Precyzyjna, zero problemów, w jednym Volvo chodzi gładko w drugim trochę ciężej, raz wymiana oleju (teraz wiemy że zbędna, skrzynia jest bezobsługowa i bezawaryjna praktycznie). Brakuje mi 6 biegu (wersja 5 biegowa).
Dziennik kosztów dla Volvo V70 II
8,4
11,9
13,0
~Marioman
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Automat kieeeepściutki po 2 regeneracjach w najlepszym serwisie automatów na spokojnej w warszawie (polecam gorąco!) raz za 5000 a raz za 6000pln. Ale nie w serwisie problem tylko w beznadziejnym wynalazku aisan warner..