Lista ocen Volvo XC70 I (28) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Uwaga były zwie wersje produkcyjne, jedna na Skandynawię z dodatkową nagrzewnicą i słabą klimatyzacją i wersja na Włochy/Hiszpanię z dobrą klimatyzacją i bardzo słabym ogrzewaniem. Mam tą drugą wersję i przy -5*C jadąc w 4 osoby ustawiam ogrzewanie na maxa i jest średnio ciepło. Sprawdzałem nagrzewnicę oraz pozostałe elementy ogrzewania i wszystko jest sprawne, ten typ tak ma... Jest to jeden z dwóch najsłabszych elementów samochodu, drugi...
~Sweet Charlie
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Perfekto.... Niestety, mam wersję USA ze skalą w Fahrenheitach, ale już się nauczyłem, że 76F to temperaturka akurat w strefie dla kierowcy, a pasażer i tak ma swoje ustawienia dla swojej strefy klimatycznej, więc tam niech radzi sobie sam ;-)))) . Szybko się nagrzewa
~Archeolog
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Jak działa to jest super, bezobsługowo. Niestety moja z nieznanych przyczyn żyje własnym życiem i bardzo rzadko daje się regulować prędkość dmuchawy, choć czasem tak. Sprawne i fajne nawiewy na tylny rząd siedzeń
~Krystian
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
Przy tym przebiegu zaczęły się problemy z wentylatorem/rezystorem, wymieniłem komplet na używany i działa dobrze. Szybko nagrzewa kabine w zimne poranki.
~k2
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Dość szybko się nagrzewa, skutecznie i szybko odparowuje szyby. Siedzenia nagrzewają się równie skutecznie. Przydałaby się ich wentylacja, bo poca się plecy.
~xcer
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
Przy 25 stopniowym mrozie cieplo robi sie po 2-3 minutach. Klimatyzacja OK, jednak jest to duze wnetrze i wielkie szyby. Para znika bardzo szybko
~Grzegorz
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
W zimie ciepło, system webasto działa bez problemów, w lecie klimatyzacja działa poprawnie. Fotele ogrzewane. Kabina dość dużą, kombi.
~Igor Igor@bd.pl
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Przy pięciu mokrych i dyszących osobach w samochodzie zimą trzeba umieć odpowiednio ustawić żeby szyby nie parowały :)
~drabek
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Automatyczna klimatyzacja dziala jak nalezy. Podgrzewane fotele to mily dodatek na chlodne dni.
~unimajer@poczta.onet.pl
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
W tej klasie i przy tak zaawansowanej klimatyzacji - zbyt wolno się grzeje. Znowu - w porównaniu z NISSANEM.