Szukaj

Informacje o Seat Leon III CUPRA 5d

Lata produkcji: 2014 – 2016
Segment: Niższa klasa średnia
Debiutująca na rynku w roku 2013, najnowsza i obecnie produkowana, trzecia generacja modelu. Seat Leon w trzecim wcieleniu ponownie został diametralnie przeprojektowany, pod względem stylistycznym wzorując się na prototypie z roku 2010 o nazwie IBE Concept, jak również na nowej Ibizie. Seat Leon III powstał na nowej platformie podłogowej VW Group MQB Platform, podobnie jak m.in. Volkswagen Golf siódmej generacji, czy Audi A3 trzeciej generacji. Leon III jest pierwszym w gamie modelem oferowanym także w wersji kombi (Leon ST). Jest również pierwszym modelem Seata, który pojawił się z nowym, zmodyfikowanym znakiem marki.
czytaj więcej
Powagosław
Największa, a być może jedyna szansa Seata na rynkowy sukces w dzisiejszych czasach. I Leon, mimo pewnej stylistycznej niespójności, może się podobać. Ładniejszy od poprzednika. ~Powagosław
Luzacjusz
Niczego dobrego się po Seacie (i po modelach tego typu z koncernu VW) w obecnej kondycji nie spodziewałem. Może to właśnie efekt zaskoczenia, bo nowy Leon przynajmniej wygląda lepiej niż większość konkurencji. Jeśli już komuś w tej marce kibicować, to właśnie panu L. ~Luzacjusz

Seat Leon III CUPRA 5d – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Seat Leon III CUPRA 5d

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Długość 4271 mm
Szerokość 1816 mm
Wysokość 1435 mm
Rozstaw osi 2631 mm
Rozstaw kół - przód 1534 mm
Rozstaw kół - tył 1511 mm
Zwis przedni 855 mm
Zwis tylny 785 mm
Odległość od siedziska przedniego do dachu 1042 mm
Odległość od siedziska tylnego do dachu 970 mm
Szerokość nad podłokietnikami z przodu 1436 mm
Szerokość nad podłokietnikami z tyłu 1435 mm
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 380 l

Oceny Seat Leon III CUPRA 5d

Liczba ocen: 8
Ogólna ocena
4,3 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(88%)

Zalety

+ Stosunek jakość/cena + Silnik + Brak drobnych usterek

Wady

- Skrzynia biegów - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów - Koszty utrzymania

Wybrane oceny

4,2
~Marcin
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Seat Leon III
Mam wersję 290 KM. Ma swoje wady, dlatego nie dam mu piątki, ale ogólnie jest znakomitym autem. Daje więcej frajdy z jazdy niż Golf GTI i jest od niego ładniejszy a do tego nadaje się do codziennej eksploatacji. Wady tego auta wynikają wg mnie tylko z polityki koncernu VW. Skoro Leon będzie ładniejszy i szybszy niż Golf, to nie może mieć tak dobrego wnętrza. I to jest właściwie jedyna prawdziwa wada tego auta. Choć z drugiej strony pewne oszczędności poczynione we wnętrzu pozwoliły na utrzymanie ceny na naprawdę atrakcyjnym poziomie. Poza niezbyt ładnym wnętrzem, Leon Cupra jest naprawdę OK. Wg mnie ma najlepszy stosunek frajdy z jazdy do ceny, do tego połączony sporą dawką użyteczności na co dzień. Znakomite auto.
4,4
~baka1408
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Seat Leon III
Nie ma samochodów idealnych, a na pewno nie za taką cenę. Cupra 290 to sportowy kompakt, na próżno więc szukać w niej cech samochodów klasy średniej bądź premium. Wykończenie wnętrza i jakość materiałów nie są najwyższe, komfort resorowania jest wątpliwy a ilość miejsca w środku zaskakująco mała w porównaniu do kompaktów z innych koncernów. Ale osiągami i potencjałem mało który samochód na drodze może się z nią równać. Ciężko jechać nią bez emocji a perfekcyjna skrzynia DSG tylko zachęca do zrzucania biegów i wkręcania silnika na czerwone pole. Tak to już jest z samochodami sportowymi - nie są ani racjonalne, ani ekonomiczne ani specjalnie wygodne. Ale i tak wszystko się im wybacza. Za taką cenę jaką zapłaciłem za mój egzemplarz nie da się kupić nic szybszego a zarazem w miarę uniwersalnego. Bez zastanowienia kupił bym ponownie - choć rozbudzony apetyt na moc i emocje sprawi, że kolejny samochód raczej nie będzie mógł zejść poniżej 400 KM.
4,5
~kumik
CUPRA 5d 2.0 TSI 265KM 195kW
Seat Leon III
Super frajda z jazdy za rozsądną cenę. W codziennym użytkowaniu można uzyskać rozsądne spalanie oraz podróżować dość komfortowo. O prawdziwym komforcie należy jednak zapomnieć. Moje plecy przyzwyczajały się 2 miesiące.

Raporty spalania Seat Leon III CUPRA 5d

Liczba raportów: 9
Średnie spalanie dla Seat Leon III CUPRA 5d
8,6 – 9,5
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

8,8
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Seat Leon III
Koszty serwisu olejowego są relatywnie niskie a innych z racji, że to nowy samochód nie przewiduje. Obym się nie zawiódł. Co do spalania paliwa to znów, zależy jak na to patrzeć. W stosunku do osiągów spalanie jest niskie - przy dosyć ciężkim bucie i trybie sportowym raczej nie wypije więcej niż 11-12 litrów. Przy normalnej jeździe koło 9-10 w cyklu mieszanym, a przy ekonomicznej jeździe z elementami eco-drivingu można zejść do 7-8 w cyklu mieszanym. Na trasie pewnie jeszcze mniej. Ale bądźmy szczerzy, nie o spalanie chodzi w takich samochodach.
8,6
CUPRA 5d 2.0 TSI 265KM 195kW
Seat Leon III
W cyklu mieszanym przy spokojnej jeździe można spalać poniżej 8l/100km. Przewaga miasta i korków powoduje wzrost spalania do 9-10l/100km. Spalanie przy jeździe autostradowej (140km/h) to ok 10l/100km. Przy szybszej jeździe doszedłem do 12l/100km. Natomiast nieco wolniejsza jazda (120km/h) daje spalanie w granicach 7-8l/100km. Spalanie w trasie (drogi krajowe) nie powinno przekroczyć 8l/100km, a przy płynnej jeździe nawet poniżej 6l/100km. Podsumowując - umiejętnie obchodząc się z pedałem gazu, uzyskujemy naprawdę niskie spalanie. Z drugiej bardzo łatwo jest wytworzyć "wir w baku" - chwilowej spalanie przy pedale w podłodze to 40l/100km.
8,8
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Seat Leon III
Wcześniej miałem ibizę 1.2 TSI. To auto paliło mi jadąc autostradą 140 więcej niż CUPRA. Tu żeby zrobić duże spalanie trzeba się mocno postarać. Mało gdzie obecnie można wykorzystać pełną moc tego samochodu więc myślę dlatego są takie dobre wyniki.
Seat Leon III CUPRA 5d