Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Toyota Corolla IV Coupe 1.8 D 65KM 48kW 1983

Toyota Corolla IV Coupe 1.8 D 65KM 48kW 1983
Lata produkcji: 1983 - 1983
Segment: Niższa klasa średnia
Produkowana w latach 1979-1983, czwarta generacja modelu była pierwszą Corollą sprzedawaną także w Polsce (w sklepach sieci Pewex). Pod względem stylistycznym Toyota Corolla IV mocno odróżniała się od modelu poprzedniej generacji. Została wyposażona w szereg technicznych ułatwień. Auto poddano niewielkiemu faceliftingowi w roku 1982. Czwarta generacja Toyoty Corolli była przełomowa pod wieloma względami. Świadectwem jaj popularności był nowy rekord produkcji dziennej – codziennie z hale produkcyjne opuszczało 2346 nowych egzemplarzy tego auta.
Powagosław

Pytanie, czy to najładniejsza Corolla w historii wydaje się z gatunku tych, na które każda odpowiedź może być zasadna. Ale samo rozważanie tej kwestii o czymś świadczy. Toyota w końcu daje do myślenia i w tym przypadku można pomyśleć, że Corolla prezentuje się całkiem interesująco.

~Powagosław
Luzacjusz

Znając niektóre designerskie fantazje panów z Toyoty, trzeba cieszyć się tym, co mamy. Corolla jest tylko troszkę przekombinowana. Chociaż nie, jest jeszcze amerykańska wersja. Nie wiem czemu, Amerykanie dostali ładniejszą.

~Luzacjusz

Autodiagnoza Toyota Corolla IV

Liczba wpisów: 38
Falowanie obrotów. Gaśnięcie silnika
dodał: 11ms11, 5 lat temu
Zaczęło sie od tego,że nie działało mi ogrzewanie kabiny. 2 dni później przy odpalaniu na zimnym silniku wchodził na 2200 obrotów co nigdy się nie zdarzało. Następnie dołączyło falowanie obrotów w zakresie 1200-2500 podczas jazdy na niedogrzanym jeszcze silniku aż w końcu silnik zaczął gasnąć w najmniej odpowiednim miejscu. Na szczęście odpalał, ale dopiero po kilku minutach. Po poradzie mechanika wymieniłem termostat i na jakieś 3 tygodnie był spokój a później od nowa to samo. Ponownie wymieniłem termostat tym razem na lepszej firmy i znowu na 3 tygodnie wszystko ok, aż wczoraj znowu auto...
Wysokie spalanie.
dodał: wojatas_w, 4 lata temu
Od jakiegoś czasu mam nieodparte wrażenie, że moja Toyota zaczeła dużo palić. Po tankowaniu wychodzi lekko ponad 10l/100 km. Mam tu na myśli benzynę, gdyż LPG nie posiadam. Najpierw zapaliła mi się lampka check engine. Diagnosta odczytał 2 błędy, niestety nie pamiętam numerów. Usunął je. Więcej się nie pojawiają. Jednocześnie mam problem ze wskaźnikiem ilości paliwa. Po nalaniu pod korek, pokazuje 3/4 baku. Ale nie zawsze. Dziś już pokazuje lekko ponad full. W każdym razie z licznika wychodzi, że przejechałem 406 km od ostatniego tankowania, a bak przyjął prawie 41 litrów. Wszystkie km...
Niewłaściwe wskazanie prędkosciomierza.
dodał: Kirasp, 2 lata temu
Zawyżanie o 18km/h W jaki sposób oceniacie prędkosc z jaką jedziecie - Tylko GPS? Jakie obroty macie przy prędkosciach licznikowych, 100, 120, 140, 170?

Dane techniczne Toyota Corolla IV Coupe 1.8 D 65KM 48kW 1983

Podstawowe parametry Toyota Corolla IV Coupe 1.8 D 65KM 48kW 1983
Produkowany od 1983 do 1983 roku
Typ silnika diesel
Moc silnika 65 KM (48 kW)
Stopień sprężania 0,0 : 1 : 1

Publikacje o Toyota Corolla

Newsy o Toyota Corolla