Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o BMW Seria 5 E28

BMW Seria 5 E28
Lata produkcji: 1981 - 1988
Segment: Wyższa klasa średnia

Model wyższej klasy średniej (segment E), klasyfikowany w grupie premium, produkowany od 1972 roku. Jeden z najpopularniejszych samochodów w swoim segmencie, wielokrotnie nagradzany, sprzedany w liczbie prawie 8 milionów egzemplarzy. Pierwszy model BMW o takim nazewnictwie, następca tzw. „Nowej Klasy” (seria E115). Początkowo dostępny tylko w wersji sedan; od 1991 roku roku również w odmianie kombi (Touring), a w latach 2009-2017 także w wersji fastback (Gran Turismo). Od 1985 roku model dostępny również w sportowej odmianie M5. Od 2017 roku na rynku dostępna jest szósta generacja Serii 5.

Powagosław

Mówienie, że nowa „Piątka” ładniejsza od starej jest może mało oryginalne, ale limuzyna BMW po tej delikatnej kosmetyce z całą pewnością ma poważniejsze, bardziej dostojne oblicze. W sumie niczego innego się nie spodziewaliśmy.

 

~Powagosław
Luzacjusz

Dariusz Szpakowski milion razy powtarzał ci, że w piłkę grają wszyscy, a wygrywają Niemcy. Wiesz, że to nie do końca tak, ale co innego powiedzieć, gdy Niemcy znów ogrywają naszych. Tak samo jest z tym samochodem. Wydaje ci się, że są ładniejsze auta, że BMW znowu gra to samo, ale na końcu i tak przyznajesz, że Seria 5 rozjeżdża konkurencję.

~Luzacjusz

BMW Seria 5 E28 – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Autorentgen BMW Seria 5 E28

Liczba wpisów: 37

Czujnik ABS.

dodał: ~Faqir, 8 lat temu
Czujnik Abs prawego tylnego koła prawie standard po przejechaniu 200 tys. koszt ok 270 pln chyba, że pragniemy posiadać palące się i tu niespodzianka aż dwie kontrolki. Pierwsza to ABS druga to ASC. Ładnie świecą aż dech zapiera.

Pompa wtryskowa.

dodał: ~iamtheone, 8 lat temu
Największym problemem są nastawniki dawki w silnikach diesla. Zwłaszcza przed rokiem 94, kiedy to wychodziły jeszcze potencjometryczne (później indukcyjne). Zużywają się niestety już po kilkuset tysiącach kilometrów (u mnie po 420tys.) Aczkolwiek wydaje mi się, że jest to problem po stronie polskiego paliwa. W Austrii czy w Niemczech autka stukają dużo więcej kilometrów zanim się ten element rozsypie. (nowy koszt ok 1200zł plus robocizna - ale trzeba liczyć się z regeneracją całej pompy, ponieważ nie wiadomo w jakim stanie są pozostałe elementy)

Awaria opornicy od nawiewu wentylatora.

dodał: ~Stefan, 7 lat temu
Da się to naprawic, przelutowując końcówki tyrystorow po usunięciu zywicy, ale może się to okazać skuteczne tylko na jakiś czas. Nowy rezytor to koszt ok 150zl

Rygle drzwi.

dodał: ~Zbłądziłem ale swój błąd naprawiłem, 9 lat temu
uwaga słuszna - dotyczy w moim przypadku regulatorów świateł. cena części ok. 55 zł na lampę i pół godziny roboty.

Maglownica.

dodał: ~spłukany, 9 lat temu
Swoją maglownicę w E39, która zaczynała stukać rozebrałem sam, koszt części ok. 350 pln. Dokręcanie tzw. śuby regulacyjnej jest poważnym błędem gdyż powoduje to przyśpieszenie procesu zużycia przekładni. Czekam na dorobienie tulej prowadzących (duża precyzja 0.01mm). Nie wolno stosować do naprawy zwykłych zimeringów wytrzymują one ok 0.5-1.0 bar stosowane w przekładni antywyciskowe do 60 bar dotyczy to sekcji uszczelniającej tłoka. Jak skończę naprawę opiszę efekty.

Dane techniczne BMW Seria 5 E28

Moc silników 86–330 KM
Pojemność silników 1,8–3,5 l
Prędkość maksymalna 164–262 km/h
Przyspieszenie 0-100 6,2–14,4 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut BMW Seria 5 E28
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 115
Koszt ogólny 39,78 PLN
LPG34 PLN
PB50 PLN
Wydatki serwisowe 130,82 PLN Pozostałe wydatki 18,65 PLN

Publikacje o BMW Seria 5

Newsy o BMW Seria 5