Szukaj

BMW Z4 2.5 2004

Z4 to samochód na 4 gwiazdki. Uszkodzenie karoserii było bardzo niewielkie, drzwi kierowcy po uderzeniu pozostały mocne i praktycznie nienaruszone. Auto, podczas zderzenia czołowego, było testowane z opuszczonym dachem by otrzymać wyniki przy największym ryzyku uszkodzeń, podobnie przy uderzeniu bocznym. Ponieważ BMW Z4 posiada tylko 2 siedzenia, nie uwzględniono testów z użyciem fotelików dziecięcych. Jednak jest możliwe umieszczenie takiego na przednim siedzeniu więc sprawdzono oznaczenia i ostrzeżenia. Ochrona pieszego była przeciętna.
Ogólne dane auta
Klasa Roadstery
Nadwozie kabriolet
Masa 1335 kg
Uśrednione wyniki testu
Bezpieczeństwo dorosłego
Potrącenie pieszego
Bezpieczeństwo dziecka -

Ochrona przy uderzeniach

System ochrony bazuje na podwójnych niepowiązanych poduszkach powietrznych dla kierowcy i pasażera. Każdy pas posiada napinacze z ogranicznikami napięcia, które sprawują się dobrze by zabezpieczać klatkę piersiową. W końcowej fazie zderzenia, głowa kierowcy zsunęła się z poduszki uderzając w deskę rozdzielczą. Konstrukcja BMW okazała się silna i wytrzymała, tylko niewielkie zniekształcenie w obszarze deski rozdzielczej, progu oraz nieznaczne uszkodzenie podłogi. Jednak kolana kierowcy są zagrożone ze strony twardych elementów wnętrza auta.

Ochrona kierowcy

zderzenie czołowe
dobra
wystarczająca
marginalna
słaba
bardzo słaba

Ochrona pasażera

zderzenie czołowe
dobra
wystarczająca
marginalna
słaba
bardzo słaba

System zabezpieczeń zawierający poduszki powietrzne na tułów spisuje się dobrze i robi wrażenie. Głowa kierowcy podczas zderzenia miała kontakt z szyną dachu, ale nie do tego stopnia by spowodować obrażenia.

Ochrona kierowcy

zderzenie boczne
dobra
wystarczająca
marginalna
słaba
bardzo słaba
Szczegóły testu
Zderzenie czołowe 14 pkt (88%)
Zderzenie boczne 16 pkt (100%)
Pasy bezpieczeństwa 0 pkt (0%)
Zderzenie ze słupem 2 pkt (100%)
Potrącenie pieszego 13 pkt (46%)
Uśredniony wynik zderzeniowy 41 %
Wyposażenie samochodu
Napinacze przednich pasów bezpieczeństwa
Limit wagi przednich pasów bezpieczeństwa
Przednia poduszka powietrzna kierowcy
Przednia poduszka powietrzna pasażera
Boczne poduszki powietrzne na ciało
Boczne poduszki powietrzne na głowę
Poduszka powietrzna na kolana kierowcy
ISOfix przednie
ISOfix tylne
Ochrona pieszego

Poziom ochrony był przeciętny. Krawędź maski nie wymagała testów, bo jej wysokość i kształt nie powodują zagrożeń. Pewne jej górne części zabezpieczają nogi pieszego, ale boki i zderzaki są "nieprzyjazne".

Zabezpieczenie dziecka

Obydwa siedzenia były zajęte przez "dorosłe" manekiny, brak więc było miejsca na foteliki. Dopuszczalne jest umieszczenie takiego na przednim siedzeniu pasażera. Jednakże nalepka na szybie ostrzegająca przed potencjalnymi zagrożeniami takiej czynności była niejasna i nietrwała.

1,5 - letniego brak danych
3,0 - letniego brak danych

Zdjęcia

BMW Z4 2.5