Szukaj

Informacje o FSO

Fabryka Samochodów Osobowych to polskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, istniejące od 1951 roku. Przez zakłady firmy przewinęły się tak słynne modele, jak Syrena, Fiat 125p i Polonez. W połowie 2006 roku FSO udostępniła swoje fabryki również dla Chevroleta Aveo, przeznaczonego na rynek ukraiński. Licencja wygasła pięć lat później. Od tamtej pory firma zdywersyfikowała działalność i zajęła projektowaniem części samochodowych oraz serwisowaniem pojazdów.

czytaj więcej

FSO – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o FSO

Sprawdź co kierowcy
myślą o FSO

Oceny Aut 2 307 ocen

5,0
~Poloneziarz
FSO Polonez
Caro 1.6 76KM 56kW
Polones to na prawde świetny samochud. Kupiłem dla jego od znajommgo . DObrze cies się jeździ dla jego. Ciesze sie ż e, go kupiłęm. wow serio jakby jadons dla ich to jakbys jechal dla jego,,,, a tak serio to jest spoko mam go od pół roku i przejechałem ze 250km. Ale to dlatego, że napraw podejmuje się sam. Ogólnie jak ktoś jest cierpliwy i ma chęci to może być fajny samochód dla pobawienia się, ale trzeba mieć też drugi do normalnej jazdy albo rower. No tylko teraz już są drogie wiec jak chcesz go kupić za 5 tysiecy nawet w dobrym stanie no to współczuje tobie i całej twojej rodzinie. Pozdrawiam Poloneziarz.
4,9
~Patryk Nowicki
FSO Polonez
Caro 1.5 75KM 55kW
Zdecydowanie niedoceniony samochód, między innymi przez nadmierną fascynacje niemieckimi samochodami w Polsce, a także niestety nieumiejętną eksploatację przez właścicieli, którzy często kupują je tylko z powody niskiej ceny po to żeby je "zajechać" i sprzedać/zezłomować. Do tego dochodzi też masa mitów o jego beznadziejności w których nie ma grosza prawdy. Polecam każdemu chociaż raz w życiu spróbować przejechać się Polonezem w przyzwoitym stanie, jest to ciekawe doświadczenie. Myślę też że ci, którzy mieli o nim negatywne zdanie, je zmienią. Polonez nadaję się zarówno na dalekie wyjazdy, jak i krótkie codzienne przeprawy, a także do jazdy po drogach gruntowych. Można nim jechać z rodziną, samemu albo przewożąc ładunkek. Jednym słowem jest samochodem uniwersalnym.
3,4
~vonAue
FSO Polonez
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Kupiłem go w 2019 od pierwszego właściciela - rocznik 1990 z udokumentowanym przebiegiem 95 tysięcy. Nie jest to samochód idealny, ale z pewnością nie zasługuje na aż tak mocną krytykę z jaką spotyka się w polskim Internecie; można wręcz powiedzieć że panuje moda na opluwanie tego auta - zapoczątkowana przez pewnych motoryzacyjnych jutuberów. Samochód mi się podoba; jest bardzo komfortowy jeśli chodzi o tłumienie nierówności; przekłada się to jednak na kiepskie właściwości jezdne. Jeśli mamy jakąkolwiek kulturę techniczna i zaglądamy czasem pod maskę to jest to de facto auto bezawaryjne. Lubi wypić - zwłaszcza w jeździe miejskiej. Czy można jeszcze jeździć nim na co dzień? Oczywiście można - pod warunkiem, że się to lubi.