Szukaj

Informacje o FSO

Fabryka Samochodów Osobowych to polskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, istniejące od 1951 roku. Przez zakłady firmy przewinęły się tak słynne modele, jak Syrena, Fiat 125p i Polonez. W połowie 2006 roku FSO udostępniła swoje fabryki również dla Chevroleta Aveo, przeznaczonego na rynek ukraiński. Licencja wygasła pięć lat później. Od tamtej pory firma zdywersyfikowała działalność i zajęła projektowaniem części samochodowych oraz serwisowaniem pojazdów.

czytaj więcej

FSO – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o FSO

Sprawdź co kierowcy
myślą o FSO

Oceny Aut 2 304 oceny

4,9
~Patryk Nowicki
Caro 1.5 75KM 55kW
FSO Polonez
Zdecydowanie niedoceniony samochód, między innymi przez nadmierną fascynacje niemieckimi samochodami w Polsce, a także niestety nieumiejętną eksploatację przez właścicieli, którzy często kupują je tylko z powody niskiej ceny po to żeby je "zajechać" i sprzedać/zezłomować. Do tego dochodzi też masa mitów o jego beznadziejności w których nie ma grosza prawdy. Polecam każdemu chociaż raz w życiu spróbować przejechać się Polonezem w przyzwoitym stanie, jest to ciekawe doświadczenie. Myślę też że ci, którzy mieli o nim negatywne zdanie, je zmienią. Polonez nadaję się zarówno na dalekie wyjazdy, jak i krótkie codzienne przeprawy, a także do jazdy po drogach gruntowych. Można nim jechać z rodziną, samemu albo przewożąc ładunkek. Jednym słowem jest samochodem uniwersalnym.
3,4
~vonAue
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
FSO Polonez
Kupiłem go w 2019 od pierwszego właściciela - rocznik 1990 z udokumentowanym przebiegiem 95 tysięcy. Nie jest to samochód idealny, ale z pewnością nie zasługuje na aż tak mocną krytykę z jaką spotyka się w polskim Internecie; można wręcz powiedzieć że panuje moda na opluwanie tego auta - zapoczątkowana przez pewnych motoryzacyjnych jutuberów. Samochód mi się podoba; jest bardzo komfortowy jeśli chodzi o tłumienie nierówności; przekłada się to jednak na kiepskie właściwości jezdne. Jeśli mamy jakąkolwiek kulturę techniczna i zaglądamy czasem pod maskę to jest to de facto auto bezawaryjne. Lubi wypić - zwłaszcza w jeździe miejskiej. Czy można jeszcze jeździć nim na co dzień? Oczywiście można - pod warunkiem, że się to lubi.
3,1
~KAMIILCIIOCars
Caro 1.6 87KM 64kW
FSO Polonez
Ocena całego auta była by doskonała... gdyby auto było produkowane w harmonii wraz z panującymi obecnie trendami. Dość stara i archaiczna konstrukcja auta, przestarzałe zawieszenie, brak elektroniki a chociażby wspomagania kierownicy w standardzie. Wszystko to działa na wielki minus, nie uraczymy się w Polonezie komfortem podróżowania. To auto nie było do tego zaprojektowane, a tak je reklamowali. 96 roku ta konstrukcja była daleko z tyłu nawet za Primerą p10 z91 roku. Jednak pod względem bezawaryjności i wytrzymałości auto jest naprawdę niezawodne. Pokona tysiące kilometrów, i na pewno nas nie zawiedzie.