Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Mazda MX-5

Lata produkcji: 1990 - teraz
Segment: Auta sportowe

Mały dwumiejscowy samochód sportowy o nadwoziu typu roadster (segment H) produkowany od 1989 roku (od 1990 roku dostępny w Europie). Jeden z największych sukcesów komercyjnych Mazdy i najchętniej kupowany roadster na świecie. Od rynkowego debiutu, model znalazł ponad milion nabywców, był też wielokrotnie nagradzany (m. in. tytuł Samochodu Roku w plebiscytach w Australii i Japonii) i osiągnął status kultowego. Od 2015 roku oferowana jest czwarta generacja MX5. W USA model znany jest jako Mazda Miata, zaś w Japonii – jako Mazda Roadster (wcześniej Eunos Roadster).

Powagosław

Dzięki swojej renomie i kultowym statusie, MX5 to wizytówka i najważniejszy ambasador japońskiej marki. A ponieważ Mazda projektuje ostatnio wyjątkowo piękne samochody, jej kultowy roadster wygląda dziś jeszcze lepiej niż wygląda. Kiedykolwiek.

~Powagosław
Luzacjusz

Gdyby James Bond, w całej swojej playboyowatej szykowności, nabrał trochę hipsterskiego luzu, przesiadłby się z Aston Martina do MX5. Szczególnie, że nowa MX5 wygląda tak, jak powinien wyglądać mały sportowy Jaguar.

~Luzacjusz

Mazda MX-5 – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Mazda MX-5

Moc silników 90–172 KM
Pojemność silników 1,5–2,0 l
Prędkość maksymalna 175–218 km/h
Przyspieszenie 0-100 7,3–10,6 s
Mazda MX-5 Cabrio

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Mazda MX-5
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 1246
Koszt ogólny 36,94 PLN
PB46.84 PLN
Wydatki serwisowe 13,17 PLN Pozostałe wydatki 22,58 PLN

Publikacje o Mazda MX-5

Newsy o Mazda MX-5

Mazda MX-5