Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback (221) - Silnik

Na liście zabraknie 163 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TheBeast
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Jeżeli kupimy zadbany egzemplarz i będziemy jeździć z rozsądkiem jak na diesle przystało i na zimnym nie będziemy dawać po garach to nam się odwdzięczy i będzie niesamowicie żywotny i będzie się uśmiechał do nas.
~Darosama
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Lubi olej, nie ma co ukrywać w moim przypadku na 7 tyś. spalił ok 2L oleju. Trzeba go pilnować jak oka w głowie, co 1 tyś. sprawdzać stan. Silnik charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i elastycznością oraz bardo dużą dynamiką.
~fergoter
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Podziwiam wszystkich uzytkowników którzy pieją nad tym silnikiem. Moim zdaniem silnik posiada niedobory mocy, szczególnie na niższych obrotach.Dynamiczny staje się dopiero od 4000 obr./min. Moc 120KM nie przekłada sie na osiagi...
~Marcuss85
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Silnik pracuje równiutko, ciągnie od samego dołu, jak dla mnie idealny do tego samochodu. Bardzo ekonomiczny przy umiejętnej jeździe( trasa 4,8l, miasto 5,8l- 7l). Samochód stoi na dworze i nawet w zimie odpala bezproblemowo.
~mephisto
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Zalety to mily dzwiek i ladnie sie zbiera. Niestety nieekonomiczny i spore zuzycie oleju typowe dla tej jednostki. Wazne aby zmieniac pasek rozrzadu na czas,wariator i uwazac na poziom oleju, a na pewno odplaci sie niezawodnoscia.
~alfa
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Fajnie sie smiga tym autem, nie jest to demon predkosci ale rzeczywiscie jak sie go pokreci to idzie jak burza. Fajne brzmienie. Po kilku latach jazdy dieslem na czerwonym swietle wreszcie slysze tylko samochody obok:)
~Miki
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Jest dobrze ale od 3500 obr/min , poniżej tragicznie na 3 i 4 biegu. Możliwe, że to wina uszkodzonego wariatora, który przyspiesza moment obr w zakresie niskich i średnich obr. Prawdziwego kopa ma powyżej 5000 obr /min.
~a147
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
świetny silniczek, bardzo przyjemnie pracuje w pełnym zakresie obrotów, a dźwięki zeń dochodzące to zawsze miły pomruk - nie wyje nawet na wysokich obrotach. byłoby 5, gdyby nie to, że bierze olej, ale niestety "ten typ tak ma"
~niktwazny
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Jest moc . Moc rozwija się prawie liniowo więc nie ma uczucia kopnięcia a raczej że auto ciągnie nas do przodu . Silnik lubi popić olej i paliwo . Dopóki jest to LPG to nie ma co się przejmować.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback
6,7
9,7
11,4
~Robson
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Witam, o alfie mogę bardzo dużo.... jeździłem ponad rok i sprzedałem obawiając się zbliżających napraw i utraty wartości. Silnik był mocną stroną ze względu na moc, bezawaryjność i ekonomie.
Alfa Romeo 147 Hatchback