Lista ocen Alfa Romeo 147 (214) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 174 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fakkir
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
I tutaj BARDZO wiele zależy od kierowcy, jego stylu jazdy i wyczucia samochodu... Dla przykładu - ja jeżdżąc Alfą po mieście paliłem ok. 10 litrów na setkę, natomiast kiedy za kierownicą zasiadł mój tata lubiący baaardzo spokojną jazdę i zmieniał biegi już przy 2500 obr/min. palił jedynie 8,5 litra w mieście. Na trasie samochód pali poniżej 10. Około 9 litrów na setkę (ze mną za kierownicą, a ja lubię docisnąć :P)...
~Marcin_yugo
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Co do zużycia paliwa - już wspominałem że autko potrafi być ekonomiczne. Niemniej Alfa zachęca do wciskania mocniej gazu i trudno jej czasami odmówić. Co się tyczy przeglądów, serwisu - być może mam szczęście, ale stereotyp jakoby Alfy były kosztowne i awaryjne - mnie nie dotyczy. Auto od dwóch lat jeździ po polskich drogach i po wymianie tulei gumowych w zawieszeniu oraz amortyzatorów - wszystko gra.
~sico@icpnet.pl
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
pali mi w mieście (duże miasto, dużo korków) 9,3 l/100 na trasie wychodzi mi 5,2 zakres prędkości 110-120. komputer pokładowy przy stałej prędkości 90km/h pokazuje 4,4L !! Ceny części w rozsądnych granicach, naprawy poza ASO ok. Przykładowo za wymiane dwuch wahaczy przednich górnych + stabilizator + łączniki zapłaciłem z robocizną niezałe 1000zł Na bdb częściach. Tak więc nie jest żle.
~Mirek N.
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Zależy kto i co przez to rozumie. Cena części jak do Fiata, jedynie zawieszenie wielo-wahaczowe jest dość drogie i tu polecam kupić chyba raz a dobrze z ASO zestaw. Niestety. Pali jak SMOK 10l w mieście! Ja mam na LPG i śmiało powiem nie bać się z gazem radzi sobie wyśmienicie. Wiem co mówię. Dobra sekwencja, właściwy nadzór i 0 problemów.
~mariusz
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
To jest nie prawda ze alfy sie psuja. Przez 3 lata przejechalem 150 tys km po polsce i oprocz wymiany tego co sie zuzywa nie mialem jakis kosztownych napraw. Dlatego najlepiej o opinie pytaj wlascicieli samochow alfa romeo a nie tych co slyszeli od znajomych!!!bo kazdy moj znajomy wchodzac do tego auta stwierdzil ze musi sie psuac a to bzdura...
~Pain
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
Koszty są OK. Jak na 150 KM to spalanie jest niezłe, części są stosunkowo niedrogie, zatem utrzymanie tego samochodu nie jest wysokie. Kilka większych i mniejszych usterek było, ale da się wytrzymać. Nie oszukujmy się Alfy nie kupują ludzie najbardziej zamożni więc przeciętny użytkownik nie powinien narzekać.
~Qronus
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Spalanie akceptowalne przy zachowaniu własciwej techniki kazdy tym autem, silniki TS lubia wysokie obroty, z tego wzgledu jazda po miescie winduje wysoko spalanie momemnt osiaga opiero przy 3800obr/min. Ale w trasie oszczednie :) spalanie w 90% zależy od sprawnych sond lambda i przepływomierza tylko Oryg BOSH daja rade! POLECAM
~yugolexx
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Rzecz jasna wszystko zależy od stylu jazdy. Na trasie udawało mi się zejść do około 4,5 litra, w mieście przy ostrej jeździe niedługo po zakupie auta - wir w baku wysysał nawet i 10 litrów. Po przejechaniu 40 tysięcy mogę powiedzieć że w mieście przy zwykłej jeździe należy przygotować się na ~7 litrów, na trasie - około 5.
~mephisto
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Auto z tym silnikiem (2,0) nie jest ekonomiczne, choc zdecydowanie to lepszy wybor niz silnik 1,6l. Wieksza frajda z jazdy, a ekonomia niewiele gorsza (autko z silnikiem 1,6 jest dosyc ociezale). Przy ostrym traktowaniu pali sporo powyzej 15l. Do tego spore zuzycie oleju na poziom ktorego trzeba ciagle uwazac.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147
6,7
9,7
11,4
~nieskazitelny
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Koszty utrzymania plasują się na zaskakująco dobrym poziomie, nie jest aż tak strasznie jak mogłoby się wydawać, że będzie. Oczywiście ze względu na bardziej złożone zawieszenie oraz potrzebę używania bardzo dobrej jakości oleju silnikowego te koszty plasują się w górnej połowie w swojej klasie.