Lista ocen Alfa Romeo 147 (214) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 174 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarek1986
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
silnik bardzo ekonomiczny .W podobnych warunkach i przy takim samym traktowaniu spala około 0.7 do litra mniej niż silniki 2.4 . W trasie przy jeździe około 110 km/h schodzi poniżej 5.5. Poniżej 5 także można zejść bez specjalnego trudu.Jazda miejska to okolice 8 litrów. W moich rękach ( autostrada 400 metrów od domu ,mało miasta ) ,i przy korzystaniu z możliwości silniczka spalanie średnie to 6.5 litra.Co ciekawe komputer pokładowy...
~Wróbelsparrow86
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
To jest naprawdę olbrzymi plus tego samochodu!! Dojeżdżam do pracy 94km w dwie strony po Krakowie i w korkach rano i popołudni a spalanie!? 6,3-6,5!! Na baku 60l robię co chwile 900km..Jeżeli bym nie stał w korkach podejrzewam że spalanie by wyniosło ok 6l i spokojnie można zrobić 1000km!! Oczywiście można też uzyskać pod 8l ale to naprawdę trzeba mocno bardzo mocno deptać! Oprócz zawieszenia jeszcze odpukać niczego nie naprawiałem tak więc...
~ALFAFAN
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
zuzycie paliwa na bardzo dobrym poziomie. Liczylem ze bedzie palil do 7 litrow przy mieszanej jezdzie i glownie tak jest. Srednio mi pali lekko ponad 6. Co do cen przegladow i napraw to roznie. Jak w ASO to lepiej miec duzo pieniedzy w portfelu, jednak jak sie znajdzie dobrego mechanika do alfy, a mimo wielu opin nie jest to trudne, to juz jest przyjemnie. Do tego czesci najlepiej kupic w internecie gdzie mozna dostac jeszcze duze rabaty.
~007
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
no ile by się nie wydało to zawsze będzie za dużo i to nie chodzi tylko o alfę , w każdym innym aucie....silnik 1.6 120km spalanie w mieście 10-13l w zależności od nogi jaką dysponuję danego dnia:) ,trasa koło 8l/100km. Właśnie jestem po przeglądzie i standardowo jakaś gumka do wymiany i w niedalekiej przyszłości wachacz ale ceny nie są jakieś zawrotne nie licząc ASO i mechaników którzy patrzą że ktoś młody podjechał takim autem to go...
~van der SiX
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Moze i moglaby mniej palic?Od 8 do 15 l/100km....ale 15 pali a jade ok 200km/h...i to nie autostrada.Wiec inne auta mniej pala,ale i wolniej jezdza.Mozna tez jechac maks 90 na godz i pali wtedy ponizej 7l/100km...tylko po co?Ceny w serwisach na poziomie...nie jest to auto dla biednych(ale mialem omege i placilem podobnie).Jesli sie dba,nie ma problemow.Co 15 tys km ok 600-800 zl serwis.Kpl swiec co 80 tys(900zl).Reszta podobnie jak u konkurencji.
~marines
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
spalanie przy jezdzie dupowozowej na duwpasmowce nawet i 8litrow, 9 bez problemu, przy ostrej jezdzie ~10-12litrow, przy bardzo ostrej nawet powyzej 15litrow :) w miescie jezdze spokojnie i silnik jest zaskakujaco oszczedny, ceny napraw i przegladow do zniesienia, ja jednak juz do ASO jezdzic nie zamierzam (patrzcie na lapy mechaniorom i zawsze zONdajcie wydania wymienionych czesci, bo moze sie okazac, ze wymiana miala miejsce tylko na fakturze)
~Domingo
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
To jednak diesel a i warto pamiętać że niektóre części nie są wymienne z żadnym Fiatem, co sprawia że kosztują nieco więcej. Jednak dostęp do dobrej jakości zamienników jest przyzwoity a i sama awaryjnosc auta powodowana jest zaniedbaniami raczej niż niską jakością. A do tego bardzo niskie spalanie jak na swoje osiągi sprawia dużą satysfakcję przy dystrybutorze - ponad 1000 km na jednym baku to nie jest cud a codzienność
~DaBo2007
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Miara spalania u mnie jest prosta, tankuję pod korek, przejeżdżam 100 km tylko po mieście i ponownie pod korek. Wynik jest prosty. Tak samo mierzyłem spalanie poza miastem... Przy prędkości 120 - 130 km/h 6.7 - 7.0 l/100 km. Przy prędkości 160 - 170 km/h 8,5 - 9 l/100 km. Po mieście, gdy jeździłem bardziej agresywnie to dużo paliwa wciąga nawet 12 l/100 km, ale przy spokojnej, jak na warunki miejskie jeździe 9-9.5 l/100 km.
~Marcuss85
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Jeśli chodzi o spalanie to jestem w szoku, nie spodziewałem się, że będzie tak niskie. Trasa nawet ok 4,8l miasto w zależności czy trzymam nerwy na wodzy od ok. 5,8 do 7 litrów. Przy pełnej prędkości ok 8,5l. Ceny części są w podobnych cenach samochodów niemieckich producentów o podobnym zaawansowaniu technicznym. Jeśli stosuje się części (głównie zawieszenie) renomowanych producentów, to ogólnie nie ma problemów z samochodem.

Usterki Alfa Romeo 147

Alfa Romeo 147 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wibik
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Bardzo dużo pali w mieście nawet jak nie wciskasz gazu, nie lubi korków i krótkich odcinków - wtedy żłopie jak smok. Na trasie też sporo pali ale dlatego że jeżdżę szybko i dynamicznie. Raz jechałem stylem "emeryta" tak 100-110km/h przez 200km i spalił tylko 7.2l/100km. Ale nie warto się tak męczyć - przy mojej jeździe na trasie 9-10l/100km. Koszty napraw spore. Jak nie masz kasy nie kupuj bo będziesz żałował.