Lista ocen Alfa Romeo 147 (214) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 174 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~noname198927
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
moja alfa przez rok czzasu kosztowala mnie wymiane wachaczy przod (gora, dol ) , tarcze oraz klocki na tyl,a i stabilizator lewy tyl laczny koszt napraw ok 800 zl. rzeczy wymienione od momentu zakupu. czyli praktycznie od roku czasu tylko odwiedzam stacje paliw. Przy zrobieniu 37 tys w niecaly rok.
~fergoter
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
serwis piekielnie drogi w porównaniu do Renault, Peugota, czy Fiata. Zużycie paliwa jak na ten silnik i tą moc co najmniej o 2l/100 km za duże. W mieście auto spala 12l/100 km, spalanie rośnie dość znacząco po włączeniu klimatyzacji. Trasa to tak 8l/100KM przy jeździe w zakresie prędkości 90-110 km/h
~pk
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Jeśli wie się gdzie serwisować. W aso drożyzna. Zaminniki droższe niż do popularnych marek. Ja mam założone w ASO lpg ale nie znaczy to, że takie rozwiązanie komukolwiek polecam, szczególnie jeśli ktoś chce zamontować gaz u pana kazia, który instalacje zaklada do polonezów i astr 1. generacji.
~M
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Niestety wysokie, ze wzgledu na awaryjność. Kupując auto z przebiegiem 8 lat (mialo tyle jak kupowalem), mozna sie spodziewac, ze na nas przypadnie wymiana wszystkich czesci eksploatacyjnych jedna po drugiej + rózne awarie. Niskie spalanie tego nie zrekompensuje.
~147 Bianco Polare
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Spalanie w normie zależnie od trybu jazdy trasa/miasto/mieszany 5.5/l , 7.8/l , 6.5/l . Gorzej jeśli chodzi o ceny części choć tragedii nie ma ale trzeba się liczyć jednak z większymi kosztami co do niektórych części choćby zawieszenia.
~adrian
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
zużycie bardzo ok, naprawy jak w każdym aucie -podstawowe rzeczy do robienia ale przy naszych drogach nie da się auta utrzymać w idealnym stanie. Ceny części porównywalne do innych marek. Denerwujące glupie usterki jak np. przepalające żarówki.
~Alfisti
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Skłamałbym, gdybym i tu dał max ilość punktów. Mimo małych gabarytów pali niemało (zwłaszcza w korkach). Ale j.w. - każdy przejechany kilometr wart swej ceny! A zakup Alfy z dwulitrówką pod maską i spalanie rzędu 5l/100??? - takie rzeczy tylko w erze;)
~Paweł z Zabrza
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
2.0 150km silnik musi łyknąć?Niekoniecznie.Przy bardzo dynamicznej jeżdzie pali 11.5.Minimalnie 8.Średnio przy dynamicznej i normalnej jeździe pali 9.5 litra na 100km. Myślę że to bardzo dobry wynik.Przede wszystkim dlatego, że auto ma czym jeździć.
~drabers
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
nie wiem jak wolno trzeba jzdzic zeby miec spalanie 11 litrow w miescie...chyba z kazdej gorki na luzie, natomiast ciezko zrobic powyzej 13 litorw w miecie nawet jak sie postaramy. W trasie, przy 150-160 na autostradzie jakies 8-9 litrow.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147
6,7
9,7
11,4
~karol@agencjamg.com
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
I Tu pojawia się problem. Co do napraw na szczescie nie mialem jeszcze okazji ale co do zuzycia paliwa niestety mam bardzo czesto. Auto nie jest ekonomiczne. To czy ktoś ma "lekka noge" czy tez nie , nie ma szczegolnej roznicy. Auto swoje musi wzisc.