Lista ocen Alfa Romeo 156 I Kombi (61) - Silnik

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech Świątek
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Silnik całkiem żwawy mimo instalacji LPG. Przy częstym przekraczaniu 4000obr./min. lubi wypić olej, po przejechaniu 12000km dolałem ok. 1,5 litra. Przy zimnym siniku (bez znaczenia zima/lato) trzeba długo kręcić rozrusznikiem do ok.5 sek nim odpali, u znajomych w 2 innych egzemplarzach jest podobnie.
~robs
Kombi 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Zastanawiałem się jak będzie wyglądała eksploatacja, ale powiem tak - wiele samochodów miałem , ta alfa jest pierwszą z tej stajni, i jest rewelacyjna, silnik co prawda trochę oleju spija , ale poza tym jest rewelacyjny. Już mam taką możliwość , szukam 159 bo tymi wozami jeździ się rewelacyjnie.
~Sylwek
Kombi 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Cichy, w środku nic nie słychać, uczucie lekkości, bardzo elastyczny, dobre przyspieszenie, można śmiało wyprzedzać inne samochody a nie ścigać się z nimi. Po zakupie wymieniłem kpl. rozrząd wraz z wariatorem i uszczelniaczami. Do chwili obecnej spokój. Silnik suchy - zero wycieków. Przebieg 177 000.
~irekf1@interia.pl
Kombi 2.4 JTD 136KM 100kW
Nikt nie jest w stanie poradzić sobie z odcinaniem dopływu paliwa na wysokich obrotach (to dośyć częsta usterka tego silnika). Wyminiłem już masę czujników, przewodów, turbina zregenerowana, EGR, ch...je, muje, dzikie węże - a samochód nadal nie jeździ jak należy. Finansowo - katastrofa
~Michał
Kombi 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Generalnie znajomi odradzali mi alfy, na forach przeczytac można było o awaryjności, szczególnie 2.0 ts. Póki co, nic miłego mnie nie spotkało. Jak to mówią, wszystko zależy od poprzednich właścicieli - ja trafliłem na takiego, co dbał o to autko, tak samo jak i ja :)
~gagex123
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Nie wiem czy w roku 2001 jakikolwiek silnik diesla mógł konkurować z tą jednostką. Po pierwsze kultura pracy, po drugie spalanie - średnio 6,2l, po trzecie - koszty serwisowania, które ograniczają się do płynów i filtrów. 250tys km, zalany pełnym syntetykiem, którego nigdy nie ubyło.
~robson
Kombi 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
silnik taki sobie, nie za niego lubię to auto, w wielu innych samochodach benzynowe silniki miały lepszą kulturę , ale nie jest najgorzej, jedyny zasadniczy minus to jego ekonomika, dużo pali
~et_pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Bardzo elastyczny i z umiarkowanym apetytem na paliwo. Bardzo ładne brzmienie, zwłaszcza w wyższych zakresach obrotów. Praktycznie w mieście można jeździć dynamicznie nie przekraczając 2 000 obrotów
~ZadowolonyZalfy
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jak sie o ten silnik dba i serwisuje tak jak trzeba to jest to nie zniszczalna jednostka. Dynamiczny i spalanie naprawde male. Auto zrobilo 282+/- tys km i silnik jak zegarek chodzi :)

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mmax88
Kombi 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Kto miał okazję przejechać się Alfą z silnikiem Busso, ten to wie. Dźwięk jest nieziemski, osiągi bardzo dobre, kultura pracy silnika doskonała, a spalanie rozsądnie
Alfa Romeo 156 I Kombi