Lista ocen Alfa Romeo 156 I (13)

3,8
~Jersey
Sedan 1.9 JTD 110KM 81kW
Auto ma dwie zalety: silnik i zawieszenie. I całe mnóstwo wad, które te dwie pierwsze zalety niemal całkowicie rekompensują. Alfę kupuje się po to, żeby na nią patrzeć i podziwiać, bo faktycznie jest piękna nawet teraz - naście lat po wypuszczeniu pierwszego egzemplarza. I po to, żeby nią szybko jeździć po dobrych drogach. Próba eksploatacji w jakichkolwiek innych warunkach kończy się bólem głowy (trzeszczy, skrzypi i pojękuje) oraz bólem...
~andhot1@go2.pl
Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW
Polecam to auto.. zwłaszcza estetom, którzy potrafią decenić piękno,a jednocześnie funkcjonalnośc tego auta. Jestem zachwycony nim. Polecam jednak bardziej z silnikiem 2.4 JTD..!
~pablo1303
Sedan 1.9 JTD 110KM 81kW
Podsumowując kupiłem takie auto jakiego szukałem i się nie zawiodłem.Tak jak myślałem auto nie jest takie awaryjne jak rozpowiadają polscy \"szpece\".Ważne aby było sprowadzone i nie miało wcześniej kontaktu z polskimi drogami. Co ciekawe że np w niemczech awaryjność Alfy nie występuje.(Swoją drogą tam ludzie szanują swoje samochody).Przy kupnie brałem pod uwagę stan - a moja jest w idealnym stanie. Trzeba tylko pamiętać żeby omijać dziórawe...
~gorg
Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW
Ogólnie fajne autko, wrażenie psują drobiazgi typu zapchany czujnik lub piski z zawieszenia (mimo,że jest bez luzów). Przyjemność z jazdy rekompensuje wszystkie drobne niedociągnięcia. Szkoda,że w tzw. serwisach nie mają o tych autach bladego pojęcia.
3,7
~slawas
Sedan 1.9 JTD 110KM 81kW
silnik mam po podrasowany przez tzw.czipa ale tylko ze 110 na 140 nic sie nie dzieje,a osiagi sa owiele lepsze (Silnik)
~piękny roman
Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW
dobry diesel, mało awaryjny o ładnym wyglądzie, zbytnio odradzany przez ludzi nie znających się na autach.
~Greciu
Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW
Elastyczność jest rewelacyjna, Dźwięk silnika - super, TDI mogą tylko pomarzyć :-) (Silnik)
~Grzegorz
Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW
Według mnie Alfa romeo 156 SW to samochód pełnowartościowy a opinie na temat awaryjności są trochę przesadzone!!!
2,2
~jurek
Sedan 1.9 JTD 110KM 81kW
Miałem sporo problemów , najpierw zaczeły mi rdzewieć progi od spodu noi miejsca gdzie uszczelka łączyła sie z szyba tylnią. Potem cały dolot łącznie z kanałami , nowy zawór EGR , Okazało się że jak troszkę \"podciągnąłem\" do przodu to nagle wyłączyło się całkowicie turbo i alfa stała się mułowata. Nie mogłem podciągnąć jej powyżej 3000 obrotów bo powyżej się dławiła. świeci się kontrolka silnika od miesiąca://
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I
7,2
11,7
12,4
~rico
Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW
silnik naprawdę wytrzymały , wymiana części eksploatacyjnych i nic więcej. (Silnik)