Lista ocen Alfa Romeo 156 I (377) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 435 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kravec
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Na razie przejechane 12 000 km i jedyne co mogę zarzucić to to że właśnie przepaliła mi się 3\'cia postojówka. Na dniach będzie robione zawieszenie z przodu (już jak była kupowana powoli zaczynało coś stukać). Koszt- jakies 800/900 zł za komplet wachaczy, łączniki stabilizatora, gumki stabilizatora i końcówki drążka kierowniczego plus robota- nie wiem gdzie te drogie części do Alfy się podziały:D
~SABINA bija22 i alfa 156 2.5 V6
Sedan 2.5 i V6 24V 192KM 141kW
nie moge narzekac bo usterki typu nie podpięta elektryka jednej szyby czy nie podłączone głośniki czy halogeny...to naprawdę drobiazg o którym ktoś zapomniał...takie naprawy przeprowadzam we własnym garażu...auto mam za krótko by sie wypowiadac na ten temat ale napisze co mnie niedługo będzie czekac- to co każdego w każdym innym aucie-wymiana części eksploatacyjnych które z czasem wymienic należy
~Wujek_Hasan
Sedan 2.5 i V6 24V 192KM 141kW
Zaniedbania poprzedniego właściciela sprawiły że wiele rzeczy musiałem wymienić na dzieńdobry. Ale jeżeli odliczyłbym takie elementy jak całe zawieszenie, amortyzatory, sprężyny, tarcze i klocki hamulcowe, to padły mi: termostat, alternator, gumowa osłona przegubu i przycisk w klamce zewnętrznej przednich drzwi słabo odbijał. To wszystko.
~Q
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Auto ma 14lat. Czasem coś popsuje jak jakaś żarówka, którą żeby wymienić trzeba rozbierać pół kokpitu. Ale już nabrałem wprawy :) Poza tym ceny niektórych z nich są śmiesznie wysokie. Za taką żarówkę od podświetlenia zegarów poziomu paliwa żądają 54zł. Padł mi też raz mechanizm wycieraczek, dziwna usterka. W Aso 800zł, używany 20zł. Wybór prosty :)
~egon olsen
Kombi 2.4 JTD 136KM 100kW
dramat.... wjeżdżasz w dziurę i zaświeca się kontrolka silnika. auto traci moc. Na szcześci forum działa prężnie i ktoś mi podpowiedział, że jakaś kostka niestyka. Podgiołem piny śrubokrętem i usterka ustąpiła. zepsuł się klawisz szyby elektrycznej. wskazówka prędkościomierze nie chodzi płynni.... co jakiś skądś zaczynają dochodzić niepokojące odgłosy
~mario_74@onet.eu
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Tak jak to bywa z \"Włochami\" - fajne, ale krótkotrwałe. Zawieszenie super na dobrych drogach, ale w dziurzastym mieście już nie jest tak słodko. Trzeba trochę cierpliwiej do tego podchodzić. Fordem SCORPIO śmigałem 4 lata bez wymiany zawieszenia, a w Alfie już po 8 miesiącach jazdy musiałem trochę pogrzebać. Cóż - miłość wymaga poświęceń...!!!
~marcela
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
podświetlenie zegarów raz sie pali raz nie poprostu tragedia najgorsze jest to, ze czesto podróżuje w nocy i nic fajnego jak zgasna ci na trasie zegary a do domu masz jeszcze 200 km,poza tym wszystko w nim skrzypi jak bym jechała polonezem, wskaznik od wody żle wskazuje bo po nagrzaniu samochodu cały czas pokazuje 50 stopni. Poprostu porażka!!!!!!!
~GRZEBAK32@WP.PL
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
ALFA JEST SUPER. WIEM, LUDZISKA WYGADUJą RóżNE RZECZY NA TEMAT TEGO CACKA. MóWIą JEDNAK TYLKO CI, KTóRZY NIGDY NIE MIELI ALFY I NIE MOGLI SOBIE NąIą POJEżDZIć. JA MAM 156 2.0 BENZYNA I NAPEWNO KIEDYś ZMIENIę SOBIE TEż NA ALFę, MOżE 2.5, ZOBACZYMY JAKIE BęDą CENY PALIWA, PONIEWAż ONE TROSZKę Są APETYCZNE. NIESTETY COś ZA COś. ZA PRZYJEMNOść TRZEBA PłACIć.
~Bartłomiej K.
Kombi 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Należy się liczyć, że samochód posiada swoje lata i nawet w zadbanych egzemplarzach mogą się trafiać drobne usterki, przez rok posiadania zmieniałem uszczelkę anteny, która powodowała lekkie przeciekanie, zmiana żarówki świateł mijania oraz podświetlenia gałki od klimatyzacji, niektóre części mogą stanowić problem.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I
7,2
11,7
12,4
~Falcor
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Pomyślmy co mi się popsuło z drobiazgów? Kluczyk - niestety łatwo go połamać (to chyba wada fabryczna - albo za słaby plastik, albo za ciężko chodzące stacyjki). Już wcześniej wspomniany nawiew, mógłby działać bardziej płynnie. No i podłączenie bocznych poduszek powietrznych lubi się wypiąć, przy odsuwaniu fotela.