Lista ocen Alfa Romeo 156 I (377) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 435 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian p
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Nie jest źle, tylko trza smarować co nie co bo zaraz skrzypi. Trochę elektryka - przepalające się zarówki postojowe, przygasają mi lekko światła mijania podczas jazdy, ale nie byłem jeszcze u elektryka.Ogólnie nie lubi deszczów.
~bumer
Kombi 2.4 JTD 140KM 103kW
Roleta bagażnika po ok 4 latach użytkowania przestała sie zwijać, pękły spręzynki uchwytów dla pasażera,kiedyś odmówił mi posłuszeństwa przepływomierz,kiedyś zapaliła się kontrolka poduszek po przesunięciu fotela przez pasażera.
~pejo
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
obudowa alternatora, regulator faz rozrzadu, od wymiany kompletnego zawieszenia, po ok. 10 tys.łącznik stabilizatora, po ok. 15 tys. górne wachacze, klimatyzacja, wycieki oleju, korozja nadwozia, linki hamulca ręcznego,
~yanek
Sedan 2.0 JTS 165KM 121kW
auto nie psuje sie w trasie, doskwierajce sa problemy z elektryka, polegajace na tym ze serwis po zdjagnozowaniu wyjmuje i wklada wtyczke na miejsce i jest ok...nie jest to powazny problem, ale jest to uciazliwe
~Rafaellop
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Podczas eksploatacji zdarzyło się kilka wpadek, ale były to niewielkie i tanie w naprawie usterki. Najbardziej w tym dniu gdy sprzedawałem. Po prostu Alficzka nie chciała, abym ją sprzedał. Niestety, trzeba było kupić następna :)
~Patryk
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Drobnych usterek dość dużo, można naprawić dość tanio. Części jest bardzo dużo, są łatwo dostępne. Nietrwałe zawieszenie przednie, w zależności od jakości użytych części, pojeździ dłużej lub krócej.
~FranekKimono
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Błąd sterownika (komputera) skrzyni, który wprowadza auto w tryb awaryjny (koszt 300zł), trzeba uważać na przewody od akumulatora bo potrafią łamać się jak zapałki, problemy z czujnikami.
~Kamil
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Auto raczej bezawaryjne jedyne co zauważyłem to rdzewiejący dach, słaba konserwacja i wyłączająca się czasem turbina ale to jest raczej wina mojego egzemplarza i niebawem udam się komputer to wyjdzie.
~Paweł Krasowiecki
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Wbrew panującej opinii jest to auto tanie w utrzymaniu, dostępność części łatwa. Auto ma ponad 200 000 KM i jak dotąd wymiany dotyczą tylko rzeczy eksploatujących ( rozrząd, zawieszenie, olej, płyny )
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I
7,2
11,7
12,4
~dafi
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Oprócz szybko zużywających się wahaczy przednich, nie mam zastrzeżeń. Troszkę też denerwują luźne kostki pod fotelami przednimi, \"dzięki którym możemy cieszyć kontrolką poduszek na desce\".