Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 (102) - Silnik

Na liście zabraknie 85 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~westbam
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
prawda jest taka ze alfe kupuje sie sercem nie rozumem ale mimo 2 letniegi okresu posiadania mojej drugiej milosci nie bylo tak zle mam sportwagona i powiem szczerze ze im dluzej go mam tym bardziej mi sie podoba i jest to jeden z najpiekniejszych modeli alfy , co do usterek PANOWIE mam w dui,,,,,,, to ze casem trzeba wlozyc kase ale nie o to w zyciu chodzi za krotko sie zyje aby sie przejmowac takimi drobiazgami w tan sposob czlowiek nigdy...
~Shenk
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Auto bardzo dyamiczne, o swietnym zawieszeniu, aczkolwiek delikatnym - w tym tkwi piekno, ekonomicznosc..... mija sie z celem w tym aucie, wygoda - kubelkowe fotele, podlokietnik i zegary, wskazniki \"spogladajace\" na kierowce co pieknego, awaryjnosc? No jak sie jezdzi po dziurach z duza predkoscia na hamulcu do tego, nie dba o oleje, plyny, i nie kontroluje zawieszenia to tak, auto bardzo awaryjne, a tak naprawde to nie jest auto dla...
~dmn
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Co tu dużo mówić, 144km, wysokobrotowy, na drodze wiekszosc przecietnych aut nie ma szans. Świetnie brzmi na oryginalnym wydechu, sama frajda przy wciskaniu gazu do dechy.. Przyspieszenie jest na prawde swietne. Silnik trzeba szanować, jak ktoś chce to auto mieć tylko w celu przejazdu od pkt A do pkt B przy tym wlewajac paliwo i sprawdzajac od czasu do czasu olej, to auto mu długo nie posłuży.
~emil
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Silnik hmmm dobre osiągi ale i tez wady przy około 100tys do wymiany przepływomierz(cena około 500zł)przy 115tys zaczeły falować obroty na biegu jałowym z tego co wiem to do wymiany silniczek krokowy(cena 500zł)od około 120tys przy zapalaniu przez około 3sek słychac klekotanie pewnie reduktor zmiany rozrządu(ceny nawet nie chce wiedzieć).Osiągi OK ale i Awaryjny:(
~kkk
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
silnik idealnie pracuje, tylko ta jedynka troche krótka, disle sa lepsze niestety. zuzycie oleju ciagle to samo czyli banka itrowa na ok 5000 km, polecam elfa semi syntetyk, jest tanszy i chyba lepszy do tego wozka ni z np castrol rs, na kórym jezdzilem przez pierwsze 70 000 km. oczywiscie jest o30 %tanszy . jak kto ma kaske , niech bierze castrola,
~Wciąż zachwycony możliwościami Alfy
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Silniczek 1.8, nominalnie 144 KM, po dodaniu spotrowego wydechu moc wzrosła do 151KM. Co tu dużo mówić, poezja. Te 151 KM przy rzełożeniach Alfy powoduje, że niewiele osób jest w stanie mnie dogonić...Świetna moc, świetna elastyczność...PS - delikatny spadek mocy na LPG, ale i tak wciąż jestem barrrrrrrdzo szybki.
~xd
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Jak na te 144 KM auto ociężałe, trzeba wysoko kręcić, poniżej 4000 rpm nie ma co zaczynać rozmowy, a poniżej 2500 to w ogóle nie jedzie. Jak chcesz cieszyć się przyspieszeniem to niestety robi się wir w baku (wiem - Alfy nie kupuje się dla oszczędności, ale bez przesady). Moc dopiero ujawnia się na trasie.
~Nigdy więcej Alfy
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
120000 km - samochód regularnie serwisowany , już na pierwszym przeglądzie zgłaszane nieprawidłowosci w pracy silnika, lecz zignorowane przez serwisy (nie tylko jeden serwis) ich zdaniem były one normalne. Skutek: 120000 km i dziurawe tłoki, powyginane zawory , silnik do kapitalnego remontu.
~Logun
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Mocna jednostka, ale w wąskim zakresie obrotów. Piękne brzmienie. Wady to słaba elastyczność, poniżej 3000 obrotów nie ma praktycznie mocy, co w sumie nie ma większego znaczenia bo dźwięk i skrzynia skłaniają do wyższego kręcenia silnika.

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~David99
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
hmm... co do silnika to jest malo wytzrymaly bo moj po 94 tys. stracil jeden tlok a z silnika zostaly tylko pekniety blok ,uszkodzona glowica, poprostu niebylo co naprawiac ale czytajac inne opisy to chyba niejeste sam z takim problemem
Alfa Romeo 156 I Sedan